banner299

banner298

Esnaf başkanından çağrı; İnternet sitelerinden alışveriş yaparken iyi düşününün

banner297

Manisa Tuhafiyeciler ve Esnaf Odası, hayata geçirdiği kampanyalarla yerel esnafa sahip çıkarken, ulusal online internet sitelerinde vatandaşların mağdur olmamasına yardımcı oluyor.

Ekonomi 30.12.2020, 15:18
Esnaf başkanından çağrı; İnternet sitelerinden alışveriş yaparken iyi düşününün
banner388

Manisa Tuhafiyeciler ve Esnaf Odası Başkanı Mesut Dalkara, “Sayın tüketici ulusal internet sitelerinden alışveriş yaparken iyi düşününün. Yerel dükkan ve mağazalardan alışveriş yapınız. Hem satış sonrası hizmet ve muhatabınız olsun hem de kaliteli ürünü ucuza alıp karlı çıkın. Yaşatın ki yaşayasınız” diyerek vatandaşlara kampanya çağrısında bulundu.  
Dalkara, pandemi döneminde vatandaşların ulusala internet sitelerinden çılgın bir şekilde alışveriş yaptığına dikkat çekti. Gerçekleşen bu çılgın alışverişin sonunda yerel esnafın çok mağdur olduğunu kaydeden Dalkara, “Esnaf çok sıkıntıda. Esnafın bu kadar sıkıntıya girdiği başka bir dönem yok. Yaptığımız üye ziyaretlerinde de bu sıkıntıları yakinen görüyoruz. Biz esnafımızı bir aile gibi görüyoruz. Bu hizmeti yaparken de severek yapıyoruz ekip arkadaşlarımızla beraber. Onun için düşündük, taşındık bu zor dönemde esnafımıza nasıl bir katkıda bulunabiliriz. Esnafımızın tespit ettiğimiz sorunlarını milletvekillerimize, hükümetimize, gerekli kurum ve kuruluşlara ilettik. Ulusal internet sitelerinde çoğu vatandaşımızın mağdur olduğunu gördük.  Hem esnafımızın mağdur olmaması, hem de halkımızın mağdur olmaması konusunda bir kampanya başlattık. Kampanyamız başladığı günden beri ses getirdi, olumlu tepkiler aldık. Her zaman destek verdiğimiz esnafımız da bu kampanyaya sahip çıktı.” dedi. 
Anayasa gereği devletin tüketiciyi koruyucu, kollayıcı tedbirler aldığını belirten Dalkara, “Manisa halkını ve odamıza kayıtlı esnafımızı düşündüğümüz için onlar adına bu kampanyayı başlattık. Onları bilgilendiriyoruz. Konforlu alışverişi, gerçek alışverişi dükkan ve mağazalardan yapıyorsunuz. Çünkü geliyorsunuz, ürünü görünüyorsunuz, elliyorsunuz. Görsel bir alışveriş oluyor. Eğer giysiyse kabinde giyiyorsunuz. Ucuz olup olmadığına bakıyorsunuz. Rengini tespit ediyorsunuz. Beğenmediniz gidip muhatabınız var gidip değiştiriyorsunuz. Paranız çıkmadığında esnafa size destek de oluyor. Böylece konforlu ve gerçek bir alışveriş sağlıyoruz. Halkımızın bu kampanyayı görmelerini istiyoruz. İnternet sitelerinde yaptığınız alışverişlerde gelen ürünlü istediğiniz ürünün aynı olmadığı ortaya çıkabiliyor. Büyük bir mağduriyet yaşanıyor. Mağduriyet yaşanmadan önce iyi düşünün” diye konuştu. 
Dalkara, küçük esnaf ve sanatkarın en çok vergi veren kesim olduğunu belirterek, hükümetin verdiği desteklerin yeterli olmadığını, daha şok destekler verilmesini gerektiğini kaydetti ve esnafın çok zor durumda olduğunu ifade etti.

Yorumlar (9)
Manisalı 5 ay önce
Senin gibiler bi inin esnafın sırtından. Bunu söyleyecek son sözler. Önce odana bağlı üyeni alacaksın yollara dökülüp basın açıklaması yapacaksın ama nerde o yürek. Hepiniz hemen hemen tüm oda. başkanları iktidar partisine üye veya yönetimde. Hadi ordan.
Hüseyin 5 ay önce
Ne çok vergi verdiğinizi biliriz.Fiş fatura isteyince suratınız 5 karış oluyor.
hasan güler 5 ay önce
küçük esnaftan aldığın malı geri iade etmek imkansız. oysa internet alışverişlerinde sorgusuz sualsiz 15 gün içinde iade etme hakkın var.
Hakkı 5 ay önce
çok iyi düşünüyorum, yıllardır nasıl kazıklamışlar bizi..
Tam manisali 5 ay önce
Tamamda sayın başkan,100 liralık ürünü 500 liraya satan esnaf hangi ahilik kültürüne gore hareket ediyor.Bunuda bir sorgulamak lazım.Esnaf kendi ettiğini çekiyor,hoyratca fahiş fiyatlarla mal sata sata artık satacak adam kalmadı ne yazikki
İLKER 5 ay önce
Esnafın düştüğü duruma bak başkanın derdine bak...
tarzan45 4 ay önce
sen öyle diyorsun da , çok az ESNAF var işini düzgün yapan ,insanca davranan, pandemi tedbirlerine uyan.. Ayrıca esnaf da ayak uyduracak dijital dönüşüme. Uyduramayan da ağlamayacak.Kısaca olay bu görememek de ayrı meziyet.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
açık