ERYILMAZ: "KIYMA YÜZDE 86, TAVUK YÜZDE 100, MERCİMEK YÜZDE 144 ZAMLANDI"

banner297

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, yaklaşan Ramazan ayı öncesi gıda enflasyonundaki artışı gündeme getirdi. İYİ Partili Eryılmaz, “Mübarek Ramazan ayı öncesi, vatandaş evine ekmek götüremeyecek duruma geldi” dedi. 

Ekonomi 16.03.2022, 14:11
ERYILMAZ: "KIYMA YÜZDE 86, TAVUK YÜZDE 100, MERCİMEK YÜZDE 144 ZAMLANDI"

Yaklaşan Ramazan ayı öncesi gıda enflasyon rakamlarını değerlendiren İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, ekonomik koşullar nedeniyle sağlıklı bir sofra kurmanın hayal olduğunu söyledi. İYİ Partili Eryılmaz, geçtiğimiz yıla göre zamlanan ürünleri açıklayarak, “Vatandaş, evine ekmek götüremeyecek duruma geldi ve iktidar, Türk milletinin sorunlarını görmezden gelmeye devam ediyor. Hayal dünyasında yaşıyorlar” dedi.

“SAĞLIKLI BİR SOFRA KURMAK HAYAL OLDU”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Türkiye, tek bir kişinin hayal ürünü ekonomik sisteminin denenmesi ve bu sistemde ısrar edilmesi nedeniyle ağır bir bedel ödüyor. Türk milletini 2022 yılında ekmek, yağ ve gaz kuyruklarına mahkum eden AK Parti, yaşananları görmezden geliyor, milletin isyan çığlığına kulak tıkıyor. Mübarek Ramazan ayı yaklaştı. İktidarın beğenmediği yıllarda Türk milleti Ramazan ayında iftar yemeklerine gider, evlerinde her çeşit yiyeceğin olduğu sofralar kurardı. Günümüzde et almayı bırakın, sebze yemekleri pişirmek bile yüksek maliyetli bir noktaya geldi. Sağlıklı bir sofra kurmak artık hayal oldu” dedi. 

KIYMA YÜZDE 86, TAVUK YÜZDE 100, MERCİMEK YÜZDE 144 ZAMLANDI

Başkan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “Geçtiğimiz yıla göre bulgur yüzde 166, nohut yüzde 133, makarna yüzde 86 oranında zamlandı. Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan güllaca yüzde 50, hurmaya yüzde 86 zam geldi. 2021 yılında Ramazan ayında dana kıyma 49 TL’ydi, şimdi 86 TL oldu. Yüzde 75 oranında bir artış var. Bütün tavuk geçtiğimiz Ramazan ayında 16 TL’ydi, 2022 yılında ise 32 TL’ye yükseldi, yüzde 100 oranında bir artış var. Siyah zeytin yüzde 93, pastırma yüzde 100, kuru fasulye yüzde 53, kırmızı mercimek yüzde 75, yeşil mercimek yüzde 144, ayçiçeği yağı yüzde 224 zamlandı. Rakamlar ortada. Vatandaşımız, iftar sofrası kurarken 5 değil, 15 defa düşünecek. Türk milletini bir parça eti, bir tavuğu alamayacak duruma getirenler, sandık günü geldiğinde gereken cevabı halktan alacak. İYİ Parti kadroları, Türkiye’yi bu hayat pahalılığından kurtaracak”

Yorumlar (3)
manisalı 9 ay önce
hayvan küpeleri ne kadar olmuş eryılmaz
metin 9 ay önce
mazot fiatları düştü sayın eryılmaz şehir içi dolmüşlar niye indirim yapmıyorlar bu konuyla ilgilenin lütfen aktarma fiatıda 3 lira oldu
manisalı 9 ay önce
neden her yorumu yayınlamıyorsunuz işinize gelmiyor değil mi yoksa sponsorsuz kalırsınız