BAYBATUR: FAİZ DESTEKLİ KREDİYLE ESNAFIMIZIN GÜCÜNE GÜÇ KATIYORUZ 

banner297

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyacını karşılamak için Halkbank vasıtasıyla kullandırılacak 100 milyar lira tutarındaki Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi'nin yürürlüğe girdiğini bildirdi. Ak Partili Baybatur’dan verilen destekle ilgili açıklama geldi. 

Ekonomi 26.10.2022, 09:24
BAYBATUR: FAİZ DESTEKLİ KREDİYLE ESNAFIMIZIN GÜCÜNE GÜÇ KATIYORUZ 

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından, esnaf ve sanatkarlar ile tarımsal üretime yönelik kredi paketlerine ilişkin paylaşımda bulundu.
Paylaşımında, "Esnaf ve sanatkarlarımızın finansman ihtiyacını karşılamak için 60 ay vade imkanı ve yüzde 7,5'lik faiz oranıyla Halkbank vasıtasıyla kullandırılacak 100 milyar lira tutarındaki Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi, Cumhurbaşkanı Kararı'yla yürürlüğe girmiştir." ifadesini kullanan Nebati, böylece, genç girişimciler için sıfır faizli kredi limitinin 100 bin liradan 300 bin liraya, yaş sınırının ise 30'dan 35'e çıkartıldığını kaydetti.
TARIMSAL ÜRETİM KREDİSİNİN ÜST LİMİTİ ARTIRILDI
Bakan Nebati, ayrıca, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla üretici ve çiftçilere kullandırılan geleneksel (yaygın) bitkisel üretime yönelik yüzde 100 faiz indirimi uygulanacak işletme ve yatırım kredisinin üst limitinin de 200 bin liraya çıkarıldığını hatırlatarak, "Esnafımıza, çiftçimize, gençlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.
BAYBATUR’DAN AÇIKLAMA 
Ak Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kredi destek paketine dikkat çekerek, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Hazine ve Maliye Bakanlığımızın Faiz Destekli Kredileri ile ekonomimize hareket, esnafımızın gücüne güç katıyoruz. Esnafımızın, genç girişimci kardeşlerimizin ve milletimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz…” dedi. 

Yorumlar (3)
manisalı 1 ay önce
faizin ne zaman bereketi olmuş. vatandaşı günaha sokuyorsunuz
Manisalı 1 ay önce
Esnaf 'alım gücü olan millet' ister, Borç değil. Borç dağıtıyoruz diye dolanmak nedir yahu? Ayıp...
aykırı 1 ay önce
kuyumcular halinden memnun belli ki