banner299

banner298

‘AKSi BİR KARAR YOK KAHVEHANELERi AÇACAĞIZ' DiYEN BAŞKANIN BELiRSiZLiK iSYANI

banner297

Manisa Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin, aksi bir karar gelmemesi durumunda pazartesi günü kahvehaneleri açacaklarını duyurdu. Çetin, “Biz 17 gün değil, 1,5 aydır kapalıyız. Eğer açılacaksak mekanları temizlememiz lazım. Bize en az 2 gün önce haber verilmesi lazım. Suyu, doğalgazı, elektriği kesik olan arkadaşlarımız var. Bu insanlar pazartesi nasıl açacaklar işyerlerini? Neden bu belirsizlik?” diye sordu.   

Ekonomi 14.05.2021, 22:05 14.05.2021, 22:23
‘AKSi BİR KARAR YOK KAHVEHANELERi AÇACAĞIZ' DiYEN  BAŞKANIN BELiRSiZLiK iSYANI
banner388

HABER: MURAT YALÇIN 

Manisa’da 17 günlük tam kapanma süresi pazar günü bitiyor. Ancak şuana kadar henüz kısıtlamayla ilgili yeni bir karar yok. Bu belirsizlik esnaf ve sanatkarları olumsuz etkiliyor. Kahvehane ve kafeteryalar yasaktan en çok etkilenen kesim.

Yaklaşık 1.5 aydır kapalı olan işletmelerin gözü kulağı Ankara’dan gelecek olan açıklamada.  

AKSİ BİR KARAR ÇIKMAZSA PAZARTESİ AÇIYORUZ

Konuyla ilgili Manisahaberleri.com Genel Yayın Yönetmeni Murat Yalçın’ın sorularını yanıtlayan Manisa Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin, “Aksi bir karar yok. Açamazsınız diye bir karar yok. Biz pazartesi açacağız mekanları. Valilik bir karar alırsa ona uyarız.

Beni arayan üyelerimize ‘Bizden olumsuz bir mesaj gelmezse işyerlerinizi açın’ diyorum. Şuana kadar gelen bir haber yok. Ve belirsizlik canımızı sıkıyor.” dedi.  

1.5 AYDIR KAPALIYIZ

Kahvehanelerin 17 gün değil, 1.5 aydır kapalı olduğuna dikkat çeken Çetin, “Biz 17 gün değil, 1,5 aydır kapalıyız. Eğer açılacaksak mekanları temizlememiz lazım. Bize en az 2 gün önce haber verilmesi gerekir. Suyu, elektriği, doğalgazı kesik olan arkadaşlarımız var. Bu insanlar pazartesi nasıl açacaklar işyerlerini?” diye sordu.   

1000’ER LİRALIK DESTEK YATMADI

Bu arada esnafa yatırılması gereken 1000’er TL’lik gelir kaybı desteğinin yatmadığını hatırlatan Başkan Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bayram arifesinde destek ödemesi yapılmadı. İnsanlar evine şeker alamadı, gıda alamadı. Bu insanlar ne yer ne içer diye düşünen var mı? Bize, devlet destek vermediği sürece belimiz doğrulmaz.

Kredileri ödeyemiyoruz. Habire kredileri erteliyorlar. Ama bu para nihayetinde ödenecek.

Bizim işimiz çok zor. Devlet diyor ki siz bu işi yapmayın, kapatın gidin. Oyun yok, gazete yok, nargile yasak, vatandaş niye gelsin kahvehaneye? İzmir’de iki arkadaşımız intihar etti. Bizim gerçekten ihtiyaç sahibi olduğumuzu kavrayamadılar. Biz kahvehane esnafı olarak bir an evvel açıklama yapılmasını bekliyoruz.”

BELEDİYELERDEN BİR DESTEK GÖREMEDİK

1.5 aydır su kullanmayan esnaftan katı atık bedeli istendiğini ifade eden Başkan Çetin, “Belediyelere yazdık ret kararı geldi. Neymiş yasaya uygun değilmiş. Ama biz bu suyu kullanmadık, kullanamadık. Neyin katı atık bedeli?  Türkiye genelinde birçok belediye su faturalarını almazken Manisa’da böyle bir destek görmedik. 1 lira gelirimiz yok. Çok doluyum benim de yapacak bir şeyim yok.” diye konuştu.  

Yorumlar (1)
mehmet 1 ay önce
bu ülkede ne planlı ki?
31
parçalı bulutlu