Akaryakıt istasyonlarında zam yoğunluğu

banner297

Akaryakıta bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere çifte zam gelmesinin ardından araç sahipleri, petrol istasyonlarına akın etti. Manisa'daki istasyonların önünde de yoğunluk dikkat çekti.

Ekonomi 15.10.2021, 21:40
Akaryakıt istasyonlarında zam yoğunluğu

Doların TL karşısında değer kazanmasının ardından maliyet artışı nedeniyle akaryakıta bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere çifte zam geldi. Fiyat artışı motorine 41, benzine ise 14 kuruş olarak yansıdı. İstanbul'da benzinin litresi 7,76'dan 7,90'a, motorinin litresi de 7,53 liradan 7,94'e yükseldi.

Gelen zam haberlerinin ardından Türkiye geneli ve Manisa'da vatandaşlar, gece yarısından önce araçlarının deposunu doldurabilmek için akaryakıt istasyonlarına hareket ettiler. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, petrol istasyonlarının önünde uzun kuyrukların oluştuğu ve bu kuyrukların yola kadar devam ederek uzamaya devam ettiği görüldü.  

MOTORİNİN LİTRE FİYATI BENZİNİ AŞTI
Akaryakıt zamları sonrası motorinin litre fiyatı benzini aştı. Ankara'da benzinin litresi 7,86'dan 8,00'a, motorinin litresi ise 7,62'den 8,03'e çıktı. İstanbul'da ise benzinin litresi 7,76'dan 7,90'a, motorinin litresi de 7,53 liradan 7,94'e yükseldi.

Yorumlar (3)
ahmet 8 ay önce
Allah belanızı versin....
Varlık 8 ay önce
Varlık kuyruğu :)
Huysuz 8 ay önce
Bu şehir cahil insanlarla dolu mazot yine bitecek ve zamlı alacaksın. Yürü reis arkandayım helal olsun başkanımıza iyi zam yapıyor binen binmeyen belli olsun arabaya bu tipler değil
28
açık