Akaryakıt bir yılda 79 kez zamlanınca yollar boş kaldı

banner297

Manisa'da yollarda araç yoğunluğu azaldı.

Ekonomi 29.01.2022, 12:32
Akaryakıt bir yılda 79 kez zamlanınca yollar boş kaldı

Türkiye'de trafiğe kayıtı araç sayısıyla üst sıralarda yer alan Manisa'da trafikteki araç seyrekliği dikkat çekiyor. Trafiğe kayıtlı 600 bini aşkın araç bulunan kentte, trafikteki araç sayısı azaldı. Akaryakıt istasyonlarında da yoğunluğun azaldığı gözlendi. Bazı vatandaşlar bu durumu akaryakıt zamlarından kaynaklandığını öne sürerken, kimi de durumun soğuk havalardan kaynaklandığını düşünüyor. Trafikte görülen en fazla araçlar ise toplu taşıma araçları veya ticari araçlar olarak göze çarpıyor.

İsmini vermek istemeyen bir akaryakıt istasyonu çalışanı, yollardaki araç seyrekliğinin soğuk havalardan kaynaklı olabileceğini söyledi. Bir diğeri de akaryakıt zammından dolayı insanların toplu taşıma araçlarına yöneildiğini dile getirdi.

Akaryakıta bir yılda 79 kez zam

Öte yandan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS) verilerine göre, 2021 yılında akaryakıta 79 kez zam yapıldı. Benzin fiyatı bir yılda 10 lira 38 kuruş zamlandı. Motorin bir yılda motorin toplamda 8 lira 78 kuruş zamlanırken, LPG fiyatı toplamda 5 lira 98 kuruş arttı.

Yorumlar (5)
Huysuz 11 ay önce
İnşAllah litresi 20 tl olur memnunuz çok bu fiyatlardan.
MEHTERANBAŞI 11 ay önce
50 tl lik almaya yürüyerek gidiyorum.Sizde öyle yapın,daha ucuza geliyor.
vatandaş 11 ay önce
avrupanın en ucuz akaryakıtını biz kullanıyoruz, 25-30 Lt/TL olmalı.
Manisalı 11 ay önce
Yakıtın 1 yılda 79 defa zamlanmasının, doğrudan etkilerine üzüleceği ve başını öne eğip düşüneceği yerde, dolaylı bir etken olan trafik yoğunluğu azaldı diye sevinen bir toplum! Akümülatörün + kutbu bile bu kadar pozitif enerji vermiyordur, verin mehteri...
ahmet 11 ay önce
akıl fukarası zavallılar ne yaparsın.