banner298

“Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi” devam ediyor

banner297

Manisa’da Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu “Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi” kapsamında Yunusemre ilçesinde bulunan Hafsa Sultan Ortaokulu öğretmenleri özellikle Nazan Doğan, Nazlı Ülker, Yalçın Altaş, Sibel Şahbaz ve Burhan Yetim’in üstün gayretleri ile şekil bulan ve kısa sürede kitap sayısı 1700’e çıkan kütüphane açıldı.

Eğitim 29.03.2022, 18:20
“Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi” devam ediyor

Manisa’da Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu “Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi” kapsamında Yunusemre ilçesinde bulunan Hafsa Sultan Ortaokulu öğretmenleri özellikle Nazan Doğan, Nazlı Ülker, Yalçın Altaş, Sibel Şahbaz ve Burhan Yetim’in üstün gayretleri ile şekil bulan ve kısa sürede kitap sayısı 1700’e çıkan kütüphane açıldı. Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Şube Müdürleri, Okul müdürleri, mahalle muhtarı, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla açıldı. Açılış kapsamında “Çevrim içi zamanlar Bizi Hayata Bağlar Projesi” kapsamında katılımcılardan telefonlarını 10 dakika belirlenen kutulara bırakıp kitap okuma etkinliği, takdir ile karşılandı ve etkinliğin önemi vurgulandı.
 Hafsa Sultan Ortaokul Müdürü Sabahattin Ekinci, “Kütüphanemizin, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hedef olarak belirlenen öğrenci başına 7 kitap hedefine ulaşılması için okulumuz idare, öğretmen ve öğrencileri tarafından büyük gayret gösterilecek ve bu hedefe ulaşılacaktır. Açılışımıza katılarak bize destek veren bütün misafirlere okulum adına teşekkür eder, kütüphanemizin çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
13
açık