Manisa'da kopya düzeneğine 3 tutuklama Manisa'da kopya düzeneğine 3 tutuklama

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek imzalı genelgede atamalar yapılırken genel merkezin bilgilendirilmesi talep edildi. 
Genelgede, “Belediye üst yönetiminde, belediye şirketlerinde ve iştiraklerde gerçekleştirilecek yönetici ve uzman kadro atamaları ile Belediye Başkan Yardımcısı atamalarının Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığımız ile görüş alışverişinde bulunarak karara bağlanması önem taşımaktadır” ifadelerine yer verildi. 
Genelgede iletişim ve anket konularına da vurgu yapılırken şunların altı çizildi:
“Değerli Belediye Başkanımız, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen ve ülkemiz için bir dönüm noktası niteliği taşıyan Yerel seçimlerde halkın teveccühünü kazanarak üstlendiğiniz görevde başarılar diliyor, seçimde gösterdiğiniz başarıdan dolayı sizi bir kez daha tebrik ediyoruz. Seçimden önce Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in kamuoyuyla paylaştığı gibi, 2024-2029 döneminde Cumhuriyet Halk Partisi olarak yöneteceğimiz belediyelerde; objektif ve bilimsel ölçme değerlendirme kriterleriyle performans değerlendirmesi, başarı karnesi çıkarma ve belediye faaliyetlerimizi belli bir standardın üzerinde tutmanın güvencesi olacak denetim süreçlerini içeren merkezi bir sistem hayata geçirilecektir. Bu doğrultuda yeni bir bilgilendirme yazısı sizinle paylaşılana kadar hiçbir anket ve araştırma şirketiyle anlaşma yapılmaması, bu şirketlere abonelik işlemi gerçekleştirilmemesi önem teşkil etmektedir. Yine bu çerçevede, Türkiye’nin dört bir yanında görevi devraldığımız belediyelerimizin iletişim ve kamuoyuyla bilgi paylaşımı süreçlerini Partimizin Genel Merkezi ile eşgüdüm içinde yürütmesi gerekmektedir”
 
 

Editör: Murat Yalçın