Meteorolojiden birçok il için yağış uyarısı

banner297

Batı Karadeniz ile Sakarya çevrelerinde gök gürültülü sağanağın bugün yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli gerçekleşmesi bekleniyor.

Çevre 08.08.2021, 00:27
Meteorolojiden birçok il için yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Batı Karadeniz ile Sakarya çevrelerinde bugün görülecek gök gürültülü sağanağın yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı gerekli tedbirlerin alınması istendi.

Orta Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısı
Orta Karadeniz’de kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Orta Karadeniz’de bugün sabah ilk saatler itibarıyla kuvvetini artıracak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Çorum, Amasya, Tokat ve Giresun çevrelerinde aralıklarla ve yerel olmak üzere kuvvetli...

Başta doğu ilçeleri olmak üzere Samsun çevreleri, Ordu ile Giresun’un batı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Sel, su baskını, heyelan, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. (Posta)

Yorumlar (0)
23
açık