MANİSA'DA YENİ HAFTADA HAVA NASIL?

banner297

Pazartesi ve Salı günleri yağışların etkisini göstermesi bekleniyor. Pazartesi ve Cuma günleri en yüksek sıcaklık 15 derecelerde seyredecek.

Çevre 07.02.2022, 09:47
MANİSA'DA YENİ HAFTADA HAVA NASIL?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Kıyı ve Kuzey Ege, Doğu Akdeniz ile Antalya, Isparta, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Marmara'nın batısı ile Antalya'nın doğu kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın, batı kesimlerde güney ve güneybatı, doğu bölgelerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Manisa'daa yeni haftada Pazartesi ve Salı günleri yağışların etkisini göstermesi bekleniyor. Pazartesi ve Cuma günleri en yüksek sıcaklık 15 derecelerde seyredecek.

5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ...

Yorumlar (0)
27
açık