Süleyman Soylu'dan orman yangınlarıyla ilgili açıklama

banner297

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangınlara TOMA'larla müdahale edilmiyor iddialarına "Yangın yerleşim yerlerine indiği andan itibaren TOMA'lar müdahaleye başladı." yanıtını verdi.

Asayiş 03.08.2021, 21:59
Süleyman Soylu'dan orman yangınlarıyla ilgili açıklama

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte Muğla Marmaris'te yangınların son durumuna ilişkin ortak açıklamada bulundu.

TOMA'ların yangınla mücadelede kullanılmadığı iddiasıyla ilgili konuşan Bakan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

"POLİSİN TOMA'SI YANGIN YERLEŞİM YERLERİNE İNDİĞİ ANDAN BERİ SU SIKIYOR"

"Polisin TOMA'sı vatandaş protesto ederken su sıkıyor, şimdi de sıksın. E sıkıyor zaten. Yangın yerleşim yerlerine indiği andan itibaren TOMA'lar müdahaleye başladı. "

"ŞİDDETLİ RÜZGAR, SÖNDÜRDÜĞÜMÜZ YANGINI YENİDEN ALEVLENDİREBİLİYOR"

"Tüm kurumlarımız ve vatandaşlarımız büyük bir mücadele içinde." diyen Bakan Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

"Şiddetli rüzgar söndürdüğümüz yangını yeniden alevlendirebiliyor. İnşallah yarın akşam vatandaşlarımıza daha iyi bir tabloyu bilgilendirebiliriz.

Burada hiç kimse siyasi ve ideolojik bir ayrılık ortaya koymadan, kırmızı-beyaz Türkiye formasıyla, ay-yıldızla mücadelesini devam ettiriyor.

"PROVAKASYON VAR MI? YOK DİYEMİYORUM"

Provakasyon var mı? Var, yok diyemiyorum. Ormancının yanına giderek siz işinizi yapmıyorsunuz? diyenler hakikaten insanın moralini bozuyor. Orman işçisinden karayolu çalışanına kadar herkes mücadele veriyor.

"İNSAFSIZLIKTIR, VİCDANSIZLIKTIR"

İnsafsızlık ve vicdansızlıktır. Her şey olabilirsiniz, sanatçı, profesör olabilirsiniz, ama buradaki insanların duygularıyla, gerçekleriyle oynamalarına kimse müdahale edemez." 

Yorumlar (0)