banner298

Pençe-Kilit'te üç asker şehit

banner297

Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki bir üs bölgesine terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu uzman çavuşlar Muhammed Mustafa Koca ve Ömür Ertuğrul Sarı şehit oldu. Operasyon bölgesinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada da Uzman Çavuş Murat Yıldırım'ın şehit olduğu, üç askerin yaralandığı bildirildi.

Asayiş 07.07.2022, 17:15
Pençe-Kilit'te üç asker şehit

Kuzey Irak'ta devam eden Pençe-Kilit Harekatı'ndan üç şehit haberi geldi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada, operasyon bölgesindeki bir üsse bugün bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu 3 askerin yaralandığı bildirildi.

Yaralı askerlerden Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca ve Piyade Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

İki askerin şehit olduğu operasyon bölgesinde 2 PKK'lı terörist daha etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Terörü bitirmekte kararlıyız, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlarımız sürecek" vurgusu yapıldı.

ÇATIŞMADA BİR ASKER ŞEHİT

MSB, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan bir çatışmada ise Piyade Uzman Çavuş Murat Yıldırım'ın şehit olduğunu, üç askerin yaralandığını duyurdu.

BAYRAMDA AİLESİNİ ZİYARET EDECEKTİ

Teröristlerin açtığı taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca 26 yaşındaydı. Konya'nın Çumra ilçesindeki baba ocağına acı haber ulaştı.

Şehidin anne ve babasını yakınları teselli etti. Babaevine Türk bayrağı asıldı.

Şehit Muhammed Mustafa Koca ailesiyle en son 3 gün önce görüşmüştü, Kurban Bayramı tatilinde onları ziyaret edecekti ama olmadı.

1 yıl önce nişanlanan şehit asker, bu yılın sonunda düğün yapacaktı.

"BELKİ VATAN İÇİN ŞEHİT OLURUZ"

Aynı bölgede şehit olan Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı'nın Kocaeli'de yaşayan ailesi de yasta.

27 yaşındaki asker, ailenin 2 çocuğundan biriydi, Hakkari Yüksekova'da uzman çavuş olarak görev yapıyordu.

Bekar olan şehidin Kocaeli'nin Başiskele ilçesindeki baba evi, Türk bayraklarıyla donatıldı. Aile taziyeleri kabul etti.

Şehidin yakın arkadaşına “Belki bu vatan için şehit oluruz” dediği öğrenildi.

Yorumlar (0)
17
açık