MURAT ÖNER: SAYIN BALABAN, ALİ CENGİZ OYUNLARINI İYİ BİLİRSİN 

banner297

MHP İl Başkanı Murat Öner, CHP’nin mecliste yaşananların ardından imarla ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi. 

Asayiş 14.10.2022, 11:30 14.10.2022, 11:40
MURAT ÖNER: SAYIN BALABAN, ALİ CENGİZ OYUNLARINI İYİ BİLİRSİN 

MHP İl Başkanı Murat Öner’in açıklaması şöyle: 
CHP, yine bizleri şaşırtmadı ve meclis toplantısının ertesi günü işi şova döken tavır ve açıklamalarıyla kamuoyunu meşgul etmeye başladı. Semih Balaban, Yalçın Arcak, Bülent Mersinli ve Yenal Yıldırım’dan oluşan ‘müthiş’ dörtlü, Büyükşehir Belediye Başkanımızın meclise verdiği önerge oybirliğiyle kabul edildikten sonra, açıklama yaptı. Bir kere de şaşırtın ve meclis üyelerinizle aynı doğrultuda ilerleyin diyeceğim ama bu beklentimiz biraz yüksek bir beklenti olur, bunun da farkındayız.
Açıklamayı 4 kişi yapmışsınız, biz sizin en az 6 kişi olmanızı beklerdik. Masa altındaki hariç. Sayın Balaban, Ali Cengiz oyunlarını, perde arkası, masa altı iş çevirmeyi siz iyi bilirsiniz. Kişi kendinden bilir işi sözünün ışığında attığınız iftiralar ve iddiaları sizlere aynen iade ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın kimyasının bozulduğunu söylemişsiniz ama bu işte bir yanlışlık var. 3 dönemdir Manisa burçlarında Üç Hilali şerefle dalgalandıran bizler ve Sayın Başkanımız, hepinizin kimyasını bozduk, sadece kimyanız değil biyolojiniz de bozuldu, ayarlarınızla oynadık. Bu yüzden olsa gerek, biriniz Hafız oluyor, diğeriniz Kuran-ı Kerim dersleri için çağ dışı diyor, Hafız olan içki kadehleri ile poz veriyor, Türban bir metrekarelik bez parçası diyor, hafız olan ateizm temelinde kurulmuş terör örgütü PKK’nın siyasi uzantılarıyla işbirliği ve ittifak yapıyor. Ne aşağısı dikiş tutuyor, ne yukarısı. Yalama olmuş hepsi meclis üyeleriniz farklı, ilçe başkanlarınız farklı, siz farklı konuşuyorsunuz. Şunu unutmayın ki sesler belli bir ahenkte çıkarsa insana huzur verir. Bunun aksi olursa kakofoni olur ki, bu da kulak tırmalar. 
Bülent Mersinli ve Yenal Yıldırım isimli meclis üyelerine de iki çift lafım var. Önergenin mevzuata aykırı olduğunu iddia ediyorsunuz ancak mecliste bunu dillendirmeyip oybirliğiyle kabul ediyorsunuz! Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusudur?  Sizi oraya oylarıyla getiren seçmenlerinizin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz? Mecliste beyniniz uyku moduna mı geçiyor? Zannediyorum, partiniz gibi sizler de birilerinin kuklası olmayı tercih etmişsiniz. Bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri görmek için siz nereye gidiyorsunuz? 
Manisa, Milliyetçi Hareket Partimizin Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 dönemdir üretken belediyecilik anlayışıyla yönetiliyor. Şehrimizin sorunlarının üzerine giden, çevreci yatırımlarıyla tüm Türkiye’ye örnek olan, altyapı yatırımlarıyla gelecek nesillere daha sağlıklı bir şehir inşa eden, sosyal projeleriyle ödüller sahibi olan Belediyemiz ve onun kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanı,  Halka hizmet Hakka hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor.
Bulunduğu siyasi konum nedeniyle kendisine ait arsa üzerinden yaptığınız kirli ve gerçek dışı siyaset üzerine Sayın Başkanımız, hiç kimsenin kafasında soru işareti kalmasın diye meclise önerge sunmuş; Büyükşehir Belediye meclisinde OYBİRLİĞİ ile kabul edilen hem nazım imar planı hem de uygulama imar planının yeniden Büyükşehir Belediye Meclisinde incelenmesi, eğer kanun, yönetmelik, üst ölçekli plan veya kurum görüşlerine aykırılık varsa imar planının iptal edilmesini istemiştir.
Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün meclise sunduğu iki önerge de OYBİRLİĞİYLE gündeme alındı. Şimdi, bizler sizin ne olduğunuzu biliyoruz da, vatandaşlarımız yaptıklarınızın ne anlama geldiğini anlamaya çalışıyor. “Kendi meclis üyenizin onayladığı maddeyi hemen ertesi gün bir ilçe başkanı bağıra bağıra yanlış olduğunu savunuyor” 
Bu yaptığınız açıklamalar ve bağırmalar kendi meclis üyelerinizi yetersiz bulmanızdan mı kaynaklanıyor?
Kendi meclis üyelerinizi yetersiz ve bilgisiz buluyorsanız niye adaylığınızı koymadınız?
Madem bu kadar “bilgilisin”,  imar planları onaylanırken sen salıncakta mı sallanıyordun? Her şeye bir kanaatin var. Herhalde buna da vardır. Kanaatince yargılıyorsun, kanaatince Manisalı hemşerilerimizin vicdanına hapsediyorsun, hakim oluyorsun, savcı oluyorsun. 
Üç dönemdir, üç hilalli sancağı şehzadeler şehri burçlarında dalgalandıran Manisa’ya hizmet sevdasıyla şehrimize hizmet eden, Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ü ve Manisa Büyükşehir Belediyesini attığınız çamurla, iftiralarla kirli siyasetiniz ile kirletemezsiniz. Çünkü altın çamura bulansa da değerini yitirmez, bunu bilin. 
Kurduğunuz masanın ayakları sallanırken, masanın altından teröre gerdan kırarken, ABD’deki bilim ve teknolojileri yerinde takip ederken, masum PKK’lı gazetecilere kol kanat gererken, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Daire Başkanı PKK üyesi olmaktan tutuklanırken, terörist Demirtaş’ın göğsüne şeref madalyası takarken, PKK’nın uzantısı HDP’yi bağrınıza basarken, CHP parti meclis üyenizin “Diyarbakır, Kürdistan’ın bir parçasıdır” derken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanınız Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakmak lazım, İzmir’in ayrı bir bayrağı olsun, ayrı bir parası olsun derken, Türkiye barış pınarı harekatında terör örgütü PKK’yı ezerken “Hepimizi mutsuzluğa sürükleyen bu savaşın bir an önce bitmesin istiyoruz” derken, Diyarbakır’da hendek kazan PKK’lı teröristlere “Barikat kuran arkadaşlar” derken bağırıp çağırmalarınızla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e saldırmalarınız, dalaşmalarınızla bu gerçeklerin üstünün örtüleceğini mi zannediyorsunuz? Aldanıyorsunuz, siz ne zaman örtmeye çalışsanız, MHP olarak bunları sizin gözünüzün içine soka, soka halkımıza anlatacağız.  
Cumhur İttifakı, halkına hizmetkar, Cumhuriyet’ine sahip çıkan, ülkesine sevdalı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. MHP olarak satılmış çakma anket firmalarının oyunlarını boza boza geliyoruz. Bağırsanız da çağırsanız da hoplasanız da zıplasanız da halkımız zillet ittifakına prim vermeyecektir. 2023 Haziran seçimlerinde 6+1 yuvarlak masa etrafında toplanan zillet ittifakı avanelerine de eze eze göstereceğiz.
 

Yorumlar (1)
Reis CcC 4 ay önce
Kahveci murat sen çayını dağıt anlamazsın sen bu işlere burnunu sokma