banner299

banner298

MURADİYE OSB’DE SEÇİM YAPILDI 

banner297

Muradiye OSB Müteşebbis Heyeti seçimi Manisa Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleşti. 

Asayiş 26.02.2021, 20:04 26.02.2021, 20:11
MURADİYE OSB’DE SEÇİM YAPILDI 
banner388

Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda yapılan seçimde Osman Kıvırcık beyaz liste ile Ramazan Yıldız yeşil liste ile yarıştı. 119 parsel sahibinden 107 kişi oy kullanırken, Osman Kıvırcık 55 oyla müteşebbis heyetine seçildi. Ramazan Yıldız ise 52 oy aldı. Seçime Manisa Vali Yardımcısı ve YİKOB Temsilcisi Hayri Sandıkçı, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Manisa Büyükşehir Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, Manisa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Üçbaş ve sanayiciler katıldı. 
Vali Yaşar Karadeniz, seçimin hayırlı olmasını diledi. 
Müteşebbis heyeti başkanlığına seçilen Osman Kıvırcık, “Mayıs 2020’de kuruluş protokolü onaylanan Muradiye OSB Müteşebbis Heyeti ilk seçimi yapıyor. Biz yola çıkan arkadaşlarımızla en önemli misyonumuz buradaki sanayicilerle birlikte hareket edeceğiz. Devlet desteklerini kullanarak, bölgede yapılması planlanan işleri, yatırımları tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu. 
Muradiye OSB Müteşebbis Heyeti’ne Osman Kıvırcık’ın yanı sıra asil üyeliğe Fatih Çetkin, Hüsnü Görgülü, Serkan Yurteri, Hikmet Güngör, Nihat Turan, Tuğ3rul Yavuz, Hasan Eryılmaz, yedeklerden ise Serkan Özkayalar, Aydın Şen, Hasan Zanlı, Özer Balcı, Gürsel Ortaboy, Tunca Aktan ve Dinçer Kara seçildi.
Manisa’nın Yunusemre ilçesinde 304 (3 milyon metrekare) hektarlık alan üzerinde bulunan Muradiye Organize Sanayi Bölgesi (MUOSB) Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 8 Mayıs 2020 tarihli E.1575016 sayılı yazısı ile kurulmuştu. 
Muradiye OSB’de bulunan sanayi parseli doluluk oranı yüzde 60 olarak açıklanırken, 195 adet sanayi parselinin 117 adetinin faaliyette olduğu ifade edildi. Bölgede toplam çalışan sayısının 10 binin üzerinde olduğu, Karma OSB olan bölgede ağırlıklı olarak metal döküm sanayi ve kauçuk plastik ürünleri imalatı yapan firmalar yoğunlukta olduğu belirtildi.  

Yorumlar (1)
Manisalı 2 ay önce
Osman kırvırcık 1m2 yeri olmadığı sanayide müteşebbis başkanı olmasıda, gerçekten takdire şayan. Ticaret odasından zorlama ile sokmuşlar tebrikler.
24
açık