Manisalı Hüseyin amca 68 yaşında neden intihar etti?

banner297

Oğlunun borçları nedeniyle tefeci olduğu iddia edilen kişilerin kıskacına düşen üç çocuk babası Hüseyin S. köydeki evinde intihar etti. Jandarma olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı.

Asayiş 13.10.2021, 20:38 13.10.2021, 20:57
Manisalı Hüseyin amca 68 yaşında neden intihar etti?

Haber: Ahmet ÜNSAL
Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Kalemli mahallesinde yaşanan üzücü olay bugün öğleden sonra meydana geldi. Ailesini çiftçilik yaparak geçindirmeye çalışan 68 yaşındaki Hüseyin S.’nin  yıllar önce Manisa şehir merkezine göçerek belediyede işe başlayan oğlu H.İ.S.'nin, ev ve otomobil alışverişi sırasında yakasını tefeci olduğu iddia edilen kişilere kaptırmasıyla yaşamı kabusa dönüştü.
Alacağı olduğunu iddia eden şahıslar, oğlu H.İ’den verdikleri parayı alamayınca baba Hüseyin S.’ye ulaştılar. Çiftçi Hüseyin S., oğlunun yüklü miktardaki borcunu ödeyebilmek için önce 50 dönümlük arazisini sattı. Daha sonra da traktörünü ve komşularından aldığı borçlarla alacaklıların taleplerini karşılamaya çalıştı.
İddiaya göre alacaklılar, kalan miktarla ilgili Hüseyin S.’nin gerek evine giderek gerekse telefonla arayarak ödeme yapması için baskı yaptı.
Üç çocuk sahibi olan Hüseyin S., eşi Fadime S.’yi Manisa’da yaşayan kızlarının yanına bıraktıktan sonra Kalemli’deki evine dönerek kendisini asarak canına kıydı.
Eşinin kardeşinin oğlu İzzet Ç., talihsiz adamı cep telefonundan aradıktan sonra yanıt alamayınca eve gittiğinde korkunç manzara ile karşılaştı.
Manisa Şehzadeler Jandarma Komutanlığı Hüseyin S.’nin ölümü ve onu intihara iten sebeplerie ilgili olarak çok yönlü soruşturma başlattı.

Yorumlar (3)
Vatandaş 11 ay önce
Niye kaptıracak; ev veya araba almak için gelir/gider sınırını zorluyor, açık artınca borç arıyor, banka sicili olmayınca kime gideceksin, tefeciye. Sonuç, bir ailenin yok oluşu... Sonra malum kesimin bir yerlerden otlanan cazgırları da diyor ki; ''baahh hör yör araba gayniii, ehonomi coh eyiii'' Artık hangi evde oturduğun görünmüyor, kadınların kola taktıkları takılar imitasyon mu gerçek mi belli değil, eeee ne kalıyor gösteriş için sadece ''Araba'! Herkes kendi klasında en iyi arabaya binme derdinde, zaten şahin toros fakir arabası görünür diye bir üst sekmende geçiyor, ne kadar fiyatlar; 80-100 den başlıyor, asgari ücretliyi bu rakam sarsar. Borç harç alıyor sonra ya bir kaç yıl yokluk çekecek yada haberde ki gibi hüsran...
Yakın 11 ay önce
Ben bu kişinin çokça yakınıyım pardon ne biliyor konuşuyorsunuz yorum yapıyorsunuz birinin hayatına son vermesi o kadar da kolay değil ne tür bir buhran yaşadı ne oldu bitti bir okuyun yada öğrenin yorum yapın hatta bir ölümün ardından yorum yapmak çok acızce yerinizi ve haddinizi koruyun.
Ayşe fatma 11 ay önce
bu tefecilerin hiç mi suçu yok
27
açık