Manisa’da kuruyan gölde yer paylaşımı kavgası: 4 gözaltı

banner297

Manisa’nın Salihli ilçesinde kuruyan Marmara Gölü’nde izinsiz tarımsal faaliyet yapan şahıslar arasında yer paylaşımı kavgası çıktı. Silahla birbirlerini tehdit eden 4 kişi gözaltına alındı.

Asayiş 02.07.2022, 18:10 02.07.2022, 18:26
Manisa’da kuruyan gölde yer paylaşımı kavgası: 4 gözaltı

Manisa’nın Salihli ilçesinde kuruyan Marmara Gölü’nde izinsiz tarımsal faaliyet yapan şahıslar arasında yer paylaşımı kavgası çıktı. Silahla birbirlerini tehdit eden 4 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre olay, Salihli ilçesine bağlı Kemerdamları Mahallesi mevkiinde Marmara Gölü’nün kuruyan kısmında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.D. (38), C.S. (48) ve M.K. (34), DSİ’ye ait göl arazisinde izinsiz şekilde kendilerine yer belirlemek istedikleri esnada M.Ö. (55), C.G. (23), M.E. (34) ve N.G. (33) ellerindeki av tüfekleri ile bölgeye gelerek, diğer şahısları tehdit ederken izinsiz buğday ekmiş oldukları DSİ’ye ait araziye kimseyi sokmayacaklarını söyledi.

İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri göl arazisinde izinsiz sürüm yapan 25 traktör sürücüsü hakkında işlem yaparken, tehditte bulunduğu iddia edilen M.Ö., C.G., M.E. ve N.G. isimli şahısları gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerin jandarmadaki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan olayda 3 adet av tüfeği ve 1 adet tabancaya el konulurken, C.G., M.E. ve N.G. isimli şüphelilere 2521 ve 6136 Sayılık Kanunlara Muhalefet Suçundan yaklaşık 4 bin lira idari para cezası uygulandı.

Yorumlar (1)
Biraz Basiret 1 ay önce
Manisa da basiretli bir yetkili çıkıp el atana kadar böyle sürer gider. Biri sahiplenmeye gelir, diğeri benim der, kavga çıkar, ölen ölür kalan devam eder... Bakınız yeni bir uygulamadan bahsediliyor, hatta burada da haber olarak mevcut. ''Boş bırakılan şahıs arazilerini devlet kiraya verecek''! Arkadaş devlet kendisinin olmayan araziyi kiraya veriyor da, kendisinin olan göl arazisini niye vermiyor? Yap ihaleni, al kiranı hem gelir olsun hem tarım ürünü yetişsin. Böyle koca göl arazisinde jandarma hergün nöbet mi tutacak? O arabalar devriye atarken ne kadar akaryakıt yakacak? Kaç kişi paylaşım kavgasında ölecek, katil olacak, kan davalı olacak? Efendim Göl tekrar su gelirse!!! Kira kontratına yazacaksın,'' yağışlar sonucu kiralanan arazinin su içinde kalacak kısmının sorumluluğu kiracıya aittir, sözleşme ve ihale her yıl yenilenir, devlet istediği yıl sözleşmenin yenilenmesini durdurabilir '', diye. Bitti. Bu kadar.
34
az bulutlu