Manisa'da yol gösterici trafik denetimi gerçekleştirildi

banner297

Manisa’da İçişleri Bakanlığı’nca gönderilen Trafik Haftası genelgesi kapsamında Yunusemre ilçesinde jandarma tarafından vatandaşlara yol gösterici trafik denetimi gerçekleştirildi.  

Asayiş 07.05.2022, 15:46
Manisa'da yol gösterici trafik denetimi gerçekleştirildi

‘Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik ’ mottosunun (slogan) etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla ülke genelinde ve Muradiye-Manisa yolunda eş zamanlı olarak yayalara ve sürücülere yönelik bilgilendirme denetimi yapıldı. Denetime Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Yunusemre İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Gezgin ve jandarma trafik ekipleri katıldı. ‘Yayalar İçin 5 Adımda Tehlikesiz Trafik’  afişleri duraklara asıldı. Sürücüler özellikle yaya geçitlerinde geçerken yayalara yol vermeleri konusunda trafik ekipleri tarafından bilgilendirildi.  Kaymakam Kantay, sürücüleri emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı, emniyet kemeri takanlara teşekkür etti. Özellikle çocuklara ön koltuk yerine arka koltukta emniyet kemeri takılması gerektiğini söyledi.  Kaymakam Kantay çocuklara top, boyama kitabı ve boya kalemleri hediye etti. 
Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, “Sayın bakanımızın epeyden beri başta kendisi ve mülki idare amirlerimiz, valiler ve kaymakamlar olmak üzere sahada trafik denetimlerini vatandaşların üzerinde denetimden ziyade yol gösterici faaliyetlerini sürdürmesinden bu yana trafik kazalarında ve can kayıplarında özellikle azalışların olduğunu istatistikler gösteriyor. Bizde bundan çok büyük memnuniyet duyduk. Örneğin son Ramazan Bayramımızda yüzde 61 oranında can kaybı azaldı. Trafik kazaları da azaldı. Bizlerde bayram dönüşü ve bayrama gidişlerde bulunduğumuz bölgede bu kontrolleri yaptık. Bizler çok memnun olduk, aileler çok memnu oldu. Git gide, emniyet kemeri takma, can güvenliği, trafik güvenliği, yayalar konusunda ülkemiz güzel ilerlemeler kaydediyor. İnşallah daha güzel günler göreceğiz. Bu güzel uygulamaların devamını diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
27
açık