“Hakkınızda icra takibi başlatılacak” diyerek milyonluk vurgun yaptılar 

banner297

“Almadığınız kargonuz sebebiyle hakkınızda icra takibi başlatılacak” diyerek banka bilgilerini ele geçirdikleri mağdurlardan milyonluk vurgun yapan çete üyesi 55 şüpheli, operasyonla yakalandı.

Asayiş 07.10.2022, 14:45
“Hakkınızda icra takibi başlatılacak” diyerek milyonluk vurgun yaptılar 

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri; şüphelilerin illegal çağrı merkezi kurup vatandaşları arayarak dolandırdığı bilgisini aldı.
Şüphelilerin İstanbul ve Zonguldak'ta faaliyet gösterdiği, çağrı merkezi adı altında vatandaşları arayıp "Tüketici kanuna aykırı davranarak almadığınız kargonuz sebebiyle hakkınızda icra takibi başlamıştır" diyerek, milyonluk vurgun yaptığı tespit edildi.
Sahte müşteri temsilcileri şoke oldu
Jandarma ekipleri; İstanbul'da 20, Zonguldak'ta 1 olmak üzere 21 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.
Sahte müşteri temsilcileri, Jandarma ekiplerini karşısında görünce şoke oldu.
Operasyonlarda; suçtan elde edilen yüklü miktarda nakit para ve gram altın, 3 ruhsatsız tabanca, çok sayıda bilgisayar ve bilişim cihazı ile 500 kutu cinsel içerikli ilaç ele geçirildi.
Çiftlik kurdular
Şüphelilerin haksız kazançtan elde ettikleri paraları aklamak için paravan olarak kullandıkları içinde kahvaltı mekânları ile bir hayvanat bahçesinin bulunduğu çiftlikte yapılan aramalarda; 3 geyik, 2 yaban koyunu, 2 tavus kuşu, 2 deve kuşu, 2 Alpaka, siyah kuğu ile 2 cüce keçi bulundu.
DHA’nın haberine göre suçtan elde edilen çiftlik ve hayvanlara el konulurken, yakalanan 55 şüpheli ifadelerinin alınmasının ardından adli makamlara sevk edildi.

Yorumlar (0)