CHP’li Balaban: Millete Verebileceğiniz Tek Müjde Erken Seçim Müjdesidir

banner297

Yılın ilk altı ayında enflasyon uçuşa geçerken, asgari ücret ise günden güne erimeye devam ediyor. Geçim sıkıntısı yaşayan milyonlarca vatandaş asgari ücret zammı beklerken, gözler Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun kritik ara zam toplantısından çıkan sonuca kitlendi. 

Asayiş 29.06.2022, 15:48
CHP’li Balaban: Millete Verebileceğiniz Tek Müjde Erken Seçim Müjdesidir

Kulislerde asgari ücrete yüzde 40 oranında ara zam yapılacağı ifade edilse de CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban yaptığı açıklamada, yapılacak zammın ekonomik kriz karşısında yetersiz olacağını, asgari ücrete yapılacak zammın arkasından elektrikten, doğalgaza, temel gıda maddelerinden akaryakıta kadar herşeye zam geleceğinin habercisi olacağını ifade etti. 
“AÇLIK SINIRI BİLE 6 BİN 391 LİRA”
CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban yaptığı açıklamada, Türk-İş’in açıkladığı açlık ve yoksulluk sınırı oranlarına değinerek, iktidarın düşüncesindeki artışın bile yetersiz kalacağını ifade etti. 
CHP’li Balaban açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Türk-İş yoksulluk ve açlık sınırlarını açıkladı. Açıklanan rakamlar bugün vatandaşlarımızın yaşadığı sefaleti, yaşamak zorunda bırakıldıkları sefaleti gözler önüne seriyor. Türk-İş’in rakamlarına göre 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı Haziran ayında 6 bin 391 lira ve şuan ki asgari ücretten 2 bin 137 lira daha fazla. Ayrıca yoksulluk sınırı ise 20 bin 818 lira olarak açıklanmış. Yani bir ailede eşler karı-koca bile çalışıyor olsa bu rakama erişemiyor. Kulislerde söylenen yüzde 40’lık zam bile bir aileye yeterli gelmiyor. Ne açlık sınırın ne de yoksulluk sınırının üstüne çıkartıyor.” 
“ASGARİ ÜCRET ARTIŞI ARTIK MÜJDE DEĞİL YENİ ZAMLARIN HABERCİSİDİR”
Milyonlarca asgari ücretlinin beklediği ara zam açıklamasının bir müjde olmadığını dile getiren CHP’li Balaban, açıklanacak zammın önümüzdeki günlerde herşeye yeni zammın müjdesi olduğunu ifade etti. 
CHP’li Balaban açıklamasına şu cümlelerle devam etti: “Asgari ücrete artış müjdesi ile vatandaşın yaşam standardının yükselteceklerini iddia ediyorlar. Ama tüm vatandaşlarımız gibi bizler de biliyoruz ki asgari ücret artışı demek önümüzdeki süreçte yeni zamlar gelecek anlamına gelmektedir. İktidar her asgari ücret artışında verdikleri müjdelerin faturası garibana kesilmiştir. Devletin ve zenginlerin yükü emekli aylığıyla ve asgari ücretle yaşayan vatandaşımızın sırtına bindirilmiştir. Daha önce defalarca söyledik yine söylüyoruz. Enflasyon düşmedikçe, hayat pahalılığı azalmadıkça, üreticiye yeterli destek verilmedikçe isterlerse asgari ücreti 50 kere arttırsınlar, fayda etmez. Ekonomi biliminden habersizlerin, vatandaşın geçim sıkıntısını anlamayanların, nefes almayı yaşamak zannedenlerin yönettiği bir Türkiye’de enflasyonun düşmesini beklemek ise polyanacılık oynamaktır.”
“VATANDAŞA VERECEKLERİ TEK MÜJDE ERKEN SEÇİM MÜJDESİDİR”
CHP Manisa İl Başkanı Balaban açıklamasında son olarak iktidara seslenerek sözlerini şöyle sonlandırdı: “Şimdi Cumhurbaşkanı vatandaşa müjde veriyor, asgari ücrete zam yapıyoruz, öğretmen atıyoruz, biraz daha sıkın dişinizi ekonomiyi ‘Ha toparladık ha toparlayacağız’ diyor. Bizim bu yalanlara karnımız tok, biliyorum ki halkımız da artık bu yalanlara inanmıyor. Erdoğan ve yönetiminin vatandaşa verebileceği tek bir müjde vardır. O müjde ise erken seçim müjdesidir. Çünkü vatandaş artık bu müjdeyi bekliyor. Olası bir erken seçim veya normal seçimde CHP’nin başını çektiği Millet İttifakı’nda memurumuza, asgari ücretlimize, emeklimize, çiftçimize ve vatandaşımıza beklediği müjdeleri vereceğiz. Vatandaşlarımıza sesleniyoruz; iyi yönetilen, şeffaf bir yönetim anlayışına sahip, daha yaşanabilir, adaletin, eşitliğin sağlandığı bir Türkiye için bize katılın. Gelin bu karanlığa karşı, bu eşitsizliklere, adaletsizliklere karşı birlikte mücadele edelim.”

Yorumlar (1)
Ali haydar arguvanlı 1 ay önce
Yahu bu millete ne faydanız oldu acaba?yenile yenile doymadınız,siz gelseniz çokmu farklı olacak sanki,para o cepten diğer cebe girecek,bide konya ülke olur belki,al birini vur ötekine .
32
açık