ALMANYA'DA POLİS ŞİDDETİNE MARUZ KALAN ÇOCUK MANİSALI  

banner297

Almanya’nın Duisburg kentinde yaşayan 13 yaşındaki Emirhan Altıntaş’ın seçim afişini yırttığı gerekçesiyle polisler tarafından ters kelepçe takılarak karakola götürüldüğü anların görüntüleri ortaya çıktı. Öte yandan Emirhan Altıntaş’ın Gördesli olduğu ortaya çıktı. Gördes Belediye Başkanı yaşanan olayı kınadı. 

Asayiş 17.04.2022, 11:53 17.04.2022, 12:01
ALMANYA'DA POLİS ŞİDDETİNE MARUZ KALAN ÇOCUK MANİSALI  

Almanya’nın Düsseldorf iline bağlı Duisburg kentinde 13 yaşındaki Emirhan Altınbaş polislerin sert müdahalesine maruz kaldı. Seçim afişini yırttığı gerekçesiyle ihbar edilen Altınbaş, 12 Nisan Salı günü polis ekiplerini tarafından omzuna bastırılıp ters kelepçe takılarak karakola götürüldü. Sosyal medyada yansıyan görüntülerde Altınbaş’ın polislerin müdahalesi sırasında ağladığı ancak polislerin aldırmadığı kaydedildi.
Vücudunda darp izleri görüldü
Emirhan Altınbaş‘ın babası Mustafa Ersen Altıntaş, olay sonrası Emirhan’ı hastaneye götürdüklerini ve oğlunun kafasında, boynunda ve sırtında darp izleri bulunduğunu söyledi. Baba Altınbaş, 13 yaşındaki bir çocuğa ters kelepçe takılarak karakola götürülmesinin yasal olmadığını belirterek, polisler hakkında dava açacaklarını ifade etti.
Alman polisinin darbettiği çocuğun psikolojisi bozuldu
 
Oğlunun kendisine, polisler üzerine çıktığında nefes alamadığını ve sesinin çıkmadığını söylediğini açıklayan Mustafa Ersen Altıntaş, Emirhan’ın görüntülerinin polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybeden siyahi Amerikalı George Floyd’u hatırladığını belirtti. Baba Altınbaş ayrıca olay sonrası Emirhan’ın psikolojisinin bozulduğunu ve oğlunun sürekli ağladığını sözlerine ekledi.
Gördes belediye başkanından kınama 
Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, bir mesaj yayımlayarak şunları kaydetti: “Almanya'da haksız yere polis şiddetine maruz kalan 13 yaşındaki Gördesli hemşehrimiz Emirhan Altıntaş'a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. 
Dini, ırkı ve mezhebi ne olursa olsun 13 yaşında bir çocuğa orantısız güç kullanılması kabul edilemez! Bu açıkça ırkçılıktır! Bu polis memurlarının bir an önce görevden alınmasını ve Almanya'da yaşayan tüm Türk vatandaşlarından özür dinlenmesini bekliyoruz.
Emirhan kardeşimiz ve kıymetli ailesini Türkiye'ye geldikleri ilk fırsatta belediyemizde ağırlamaktan onur duyarız.” 

Yorumlar (4)
Manisa 1 ay önce
Kanun gereğini yapmış.
Alamanci 1 ay önce
Doğru duracaksin paşam hem alman ekmeği yiyecek sin hemde hainlik yapacaksın yani trolluk orda kanun var
Necmettin 1 ay önce
Orası alananya ceza var kıyak yok ayrım yok ha bu arada sarışın polis kizda maşAllah çok güzel imkanım olsa almanyaya gidip o polis kıza ne yapıp yapıp kendimi yakalatiririm
Huysuz 1 ay önce
Helal olsun polise bizde üstüne yürür küfür eder rajon keser, o çocuk bir daha afişleri yırtmamayı öğrendi şimdi.
19
parçalı az bulutlu