Tarihi Yapı Gelecek Kuşaklara Taşınıyor

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir için tarihi bir yere sahip olan Bakkal Şükrü Evi'nde, restorasyon çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bölge sakinleri Bakkal Şükrü Evi’nin restorasyon çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte, harabeden Alaşehir’e değer katan bir esere dönüşeceğini belirterek, çalışmalar nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Alaşehir 23.08.2016, 11:42 23.08.2016, 11:47
Tarihi Yapı Gelecek Kuşaklara Taşınıyor
 Manisa'nın tarihi yapısını yansıtan ve Alaşehir için tarihi bir yere sahip olan Bakkal Şükrü Evi, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restorasyon çalışmasıyla tüm ihtişamına kavuşuyor. Büyük bir özenle gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, yaklaşık bir asırlık tarihe sahip bu kültürel miras, tarihi ve mimari dokusu bozulmadan gelecek kuşaklara taşınacak.
Harabe Yapı Yeniden Can Buluyor
Atıl bir durumda olan Bakkal Şükrü Evi’nin yapılan restorasyon çalışmasıyla birlikte yeniden hayat bulduğunu belirten bölge sakinleri, çalışmalar nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.
Mehmet Çayır: Çalışmalardan memnunum. Yıllardır burada esnaflık yapıyorum. Turistler geldiğinde utanıyordum. Restorasyon çalışmaları tamamlandığında Bakkal Şükrü Evi’nin daha güzel bir görünüm kazanacağına inanıyorum.
Hüseyin Özmut: Harabeydi, şimdi daha iyi bir durumda. Çevre güvenliği açısından da çok güzel oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımızın çalışmalarından çok memnunuz.
Levent Doğrul: Yıkılacak gibi harabe bir durumda olan Bakkal Şükrü Evi’ne, Büyükşehir Belediyemiz el attı. Teşekkür ediyoruz.
 
 
Yorumlar (0)
17
az bulutlu