Doğu Batı Dostluk Rallisi Manisa’da Yapılacak

banner297

Philadelphia yani “Kardeşseverlik” adı ile kurulan, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlı’ya ev sahipliği yapmış olan Manisa’nın Alaşehir ve Sarıgöl ilçeleri, 21 ülkeden, 113 takım, 670 katılımcı, 250 klasik araba ve uluslararası 12 yayın kuruluşu ile 11 bin kilometreyi kapsayan ve Dünya’nın en önemli rallileri arasında yer alan Allgau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’ne ev sahipliği yapacak.

Alaşehir 16.05.2016, 19:30 16.05.2016, 18:03
Doğu Batı Dostluk Rallisi Manisa’da Yapılacak
banner388
Almanya-Oberstaufen’den başlayacak olan yarış güzergahı;, Avusturya-Viyana, Slovenya-Lübyana, Hırvatistan-Zagreb, Sırbistan-Belgrad, Bulgaristan-Sofya, İstanbul, Ordu, Çorum, Ankara, Antalya, Uşak Ulubey, Manisa Alaşehir, Manisa Sarıgöl, Muğla Dalyan, Mersin ve İran şeklinde gerçekleşecek.
Dünyanın son otomobil maceralarından birisi olan Allgau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi, macera ve eğlencenin yanı sıra bir sosyal buluşma organizasyonu. Dünya çapında düzenlenen uzun soluklu etkinliklerden birisi. Allgau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin amacı; hız ve performans değil, macerayı yarışma heyecanıyla birleştirmek, bunu yaparken de sosyal fayda sağlayarak, uğranılan yerlerin kalkınmasına katkı sağlamak. Yarışmanın sloganı ise, ‘El ele daha çok başarırız.’

Allgau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi bu zamana kadar; sosyal kurumların kurulması, insani ve tıbbi malzemelerin sağlanması gibi birçok sosyal yardım projelerinde toplamda 1 milyon euronun üzerinde doğrudan bir finansal kaynak sağladı. Bunun yanı sıra katılımcıların bireysel olarak da sayısız ek yardım kampanyaları da gerçekleşiyor. Alaşehir’de de yardım kampanyası kapsamında, ünlü müzisyenlere ait 30’a yakın “müzik aleti” hediye edilecek.
Ralliye katılanlar, 2016 yılı programı dahilinde de her uğrayacakları yerin sosyal kalkınması adına bir yardım sağlayacak ve güzergahlarında en son uğrayacakları İran’da, kendi mevcut arabalarını da satarak elde etmiş oldukları gelirle Birleşmiş Milletler nezdinde ihtiyaç sahibi insanlara destek olacaklar.

KÜLTÜREL VE TİCARİ HAREKETLİLİK YAŞANACAK

Alllgau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi ile Alaşehir ve Sarıgöl 21 değişik ülkeden, 670 gönüllü tanıtım elçisini ağırlayacak. Ulusal ve Uluslararası 12 yayın kuruluşunda Alaşehir ve Sarıgöl’ün tanıtımı yapılacak. Güzergah üzerindeki birçok yerde sosyal bir etkileşim olup, Rallinin uğradığı yerlerde aksiyon, yarışmacıların konaklayacağı alan ve çevresinde ticari ve kültürel bir canlılık getirecek. Alaşehir ve Sarıgöl ismi ralli güzergahından yer alan tüm büyük şehirlerle birlikte anılacak. Alaşehir ve Sarıgöl’de faaliyet gösteren birçok işletmeye de ticari kazanç (tamirci, otel, restoran, market gibi) sağlayacak.
Alaşehir güzergahı 80, Sarıgöl güzergahı ise 65 kilometrelik bir etaptan oluşuyor. Gerçekleştirilecek etap içerisinde birçok macera yarışseverleri bekliyor olacak ve uçsuz bucaksız bağların arasından üzüm manzaralı yolcuğu kimi zaman önlerine çıkan koyun sürüleri kimi zaman ise engebeli ve zorluklarla dolu patika yollar karşılayacak. Yarışçılar Alaşehir'de bir gece konakladıktan sonra Sarıgöl'e geçecek.
Yolları geçerken birçok yerde karşılaşacakları ve geçtikleri yörenin özelliklerini anlatan sağlı sollu asılı olacak birçok ‘Bunları biliyor muydunuz?’ levhası ile Alaşehir’in gerçekten ala bir şehir olduğu katılımcılara gösterilecek. Organizasyon kapsamında 12 araçlık Türk Takımı da yer alacak.
Yorumlar (0)
31
açık