Alaşehir’e Bayram Müjdesi

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nden Alaşehirlilere Ramazan Bayramı öncesi müjdeli haber geldi. MASKİ ekipleri, Avşar terfi merkezinde bulunan alanda yeni bir sondaj kuyusu faaliyete aldı.

Alaşehir 05.07.2016, 20:49
Alaşehir’e Bayram Müjdesi
MASKİ Genel Müdürlüğü, dur durak bilmeden yaptığı çalışmalarla vatandaşların rahat etmesini sağlıyor. MASKİ ekipleri Ramazan Bayramı’nda Alaşehirlilerin rahat etmesi için ilçede yeni bir sondaj kuyusu açtı. Sondaj kuyusu vatandaşlara adeta bir bayram hediyesi oldu. Avşar terfi merkezinin bulunduğu alanda açılan sondaj kuyusu saatte 50 ton su basıyor. Ancak çalışmalar bununla bitmiyor. MASKİ ekipleri bayramdan sonra aynı bölgede 1, Evrenli Mahallesi’nde de 2 sondaj kuyusu daha açacak.

Suyu bilinçli kullanırsak geleceğimizi korumuş oluruz

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erdal Nohutçu, Alaşehir’de açılan sondaj kuyusunun Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşlara hayırlı olmasını temenni etti ve şu konu başlıklarına dikkat çekti: “Alaşehir’de ekiplerimiz bir sondaj daha açtı. Bayramdan sonra ilçemizde 3 sondaj kuyusu daha açacağız. Havalar mevsim normallerinin üzerinde sıcak seyrediyor.Bu durumda su tüketimini ciddi miktarda artırıyor. Biz vatandaşlarımızdan suyu daha tasarruflu ve dikkatli kullanmalarını istiyoruz. Dikkatli kullanırsak su sıkıntısı yaşamayız” dedi. Tarımsal sulamanın etkilerinden de bahseden Genel Müdür Yardımcısı Nohutçu, “Hem Türkiye’de hem de dünyada tarımsal sulama da su sarfiyatını büyük ölçüde artırıyor. Alaşehir ilçemizde de geçimini tarımsal faaliyetle sağlayan birçok vatandaşımız var. Biz onlardan sadece daha dikkatli su tüketmelerini istiyoruz. Suyu bilinçli kullanırsak geleceğimizi korumuş oluruz. Ben mübarek Ramazan Bayramı’nda sondaj kuyusunun hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 
Yorumlar (0)
24
az bulutlu