Alaşehir’den Teröre Lanet Yağdı

banner297

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde "Şehide Saygı, Teröre Lanet" mitingi yapıldı. Mitingde teröre lanet yağdı.

Alaşehir 09.09.2015, 15:20
Alaşehir’den Teröre Lanet Yağdı

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde "Şehide Saygı, Teröre Lanet" mitingi yapıldı. Mitingde teröre lanet yağdı.

Alaşehir Ülkü Ocakları tarafından “Şehide Saygı, Teröre Lanet “ adıyla düzenlenen mitinge yaklaşık beş bin kişi katıldı.Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan mitinge Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 1997 yılında Hakkari’de şehit olan polis Mert Altıntaş’ın annesi Fadime Altıntaş da mitinge katılanlar arasındaydı. Şehitler için Kur’an okunduğu, dualar edildiği miting alanında terör örgütüne de lanet yağdı.

Sloganlar ve tekbir sesleri arasında kürsüye gelen Alaşehir Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Korkusuz, "PKK çözüm sürecinde silah stoklamış, bu itiraf sürecin mimarı olan kişi tarafından birinci ağızdan deklare edilmiştir.Bu süreçte ordunun elinden operasyon yetkisi alınmış, PKK’nın alan hakimiyeti kurması için bütün koşullar elverişli hale getirilmiştir. Bu rezil politikalar çözüm adı altında uygulanmış ve PKK Türkiye tarihinde görülmedik ölçüde etkinlik kazanmıştır. Milli güvenliğin sağlanması için demokratik açılım adlı ihanet projesinden derhal vazgeçilmelidir.Türk Milleti teröre sessiz kalan,yayılmasına fırsat veren bütün unsurları hafızasında tutacak ve hesapların görüleceği günü sabırsızlıkla bekleyecektir.Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, canımız tende olduğu sürece hatıralarını yaşatacağımıza ve intikamlarını alacağımıza söz veriyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban ise programda konuşması olmadığını ancak şehit annesi annesi Fadime Altıntaş’ın gözyaşlarına, ağıtlarına dayanamayarak kürsüye çıktığını ifade etti. "Yeter artık, bu anne 18 yıldır ağlıyor" diyen Başkan Karaçoban şunları söyledi: "Şehit haberlerinin son olmasını diliyorum.Buna sessiz kalmak hiçbir insana,müslümana yakışmaz.Kan üzerinden siyaset yapmakta kimseye yakışmaz.Siyasi ikballerinizi bir kenara bırakıp, bu vatan evlatlarının kıyılmasına bir son verin. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum."

Miting katılanların Cumhuriyet Meydanı’ndan PTT önüne kadar sloganlar atarak yürümesi ile son buldu.

Yorumlar (1)
hüsyin 6 yıl önce

Ben de teröre lanet için alandaydım. Ama gittiğime pişman oldum. Resmen birileri tarafından siyasi şov ve ranta devşirildi. Yapmayın birlik bütünlük içinde devletimizin yanında olalım. Devlet aklı bu işi çözecektir. Sokak aklı değil.


14
kapalı