Ağır Tonajlı Araçlara İzin Yok

banner297

Alaşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından yollardaki asfaltların bozulmasını engellemek amacıyla ağır tonajlı araçların ilçe merkezine girmeleri engelleniyor.

Alaşehir 30.09.2016, 12:50 30.09.2016, 13:18
Ağır Tonajlı Araçlara İzin Yok
Alaşehir’de yüksek bütçelerle tamamına yakını ithal malzemeden oluşan akaryakıt türevli asfalt girdilerinden dolayı, inşa edilen yollara sahip çıkmak adına zabıta ekiplerince yapılan rutin denetimlerde, ağır tonajlı araçlar da mercek altına alınıyor..
 Zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde zorunlu haller dışında ağır tonajlı araçların ilçe merkezine girmesine izin verilmiyor. Denetimlere katılan Alaşehir Zabıta Müdürü Erol Kacar, “Bilindiği üzere tonajlı araçların asfalta verdikleri zararlar hepimizin malumudur. Buna keza, kent içerisinde ki trafik akışına olan manileri de aynı şekildedir. Hal böyle iken yasak olmasına rağmen şehir içerisine izinsiz giriş yapan bu vasıtalar ile ticari hırsla müsaade edilen limitlerden daha fazla yükleme yapan beton mikserlere ekiplerimizce doğrudan müdahale edilmekte olup; görülen lüzum üzerine bazı araçlara da belediye kantarı marifetiyle tonaj denetimi yapılarak ceza yazılıyor” dedi. Kaçar, ağır araç sürücülerinden konuyla ilgili olarak hassasiyet göstermelerini istedi.
Yorumlar (0)
17
az bulutlu