MANİSA'DA İLÇE BAŞKANININ KAPISINA MERMİ BIRAKILDI İDDİASI

banner297

Ankara'da yaşanan bombalı saldırıda yaralanan HDP Akhisar İlçe Eşbaşkanı Sıddık Bülbül'ün evinin önüne silah mermisi bırakıldığı öne sürüldü.

Akhisar 19.10.2015, 14:10
MANİSA'DA İLÇE BAŞKANININ KAPISINA MERMİ BIRAKILDI İDDİASI

Manisa'nın Akhisar ilçesinde Ankara katliamında yaralanan HDP İlçe Eşbaşkanı Sıddık Bülbül'ün evinin önüne silah mermisi bırakıldığı öne sürüldü. Akşam evine gelen Bülbül, evde kaldığı 1.5 saat sonra misafiri ile gezmek için evden çıktıkları esnada kapının önünde silah mermisi gördüğünü iddia etti. Bunun üzerine polisi arayan Bülbül'ün evin önüne bırakılan mermi polisler tarafından incelenmek üzere karakola götürülürken, Bülbül de olayla ilgili şikayette bulundu.

BÜLBÜL BUNU YAPANIN AMACINI DA AÇIKLADI

Bülbül ayrıca açıklamalarında, yaşanan durumun ilk olmadığını, evinin ve kendisinin sürekli takip altında olduğunu ifade etti. Bülbül, "Bunu bizim kapımıza her kim bıraktıysa mesaj vermek istemiş. Biz süreci bu duruma getiren ve arkasındaki kirli bir elin devrede olduğunu ve eski süreçlerde uyguladıkları metodu yeniden denemeye çalıştıklarını görüyoruz. Bu da insanlık dışı olan bir suçtur" dedi.

Yorumlar (1)
FG 6 yıl önce

Manisa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bugün saat 03.30 sıralarında, Kurtuluş Mahallesi'ndeki HDP Saruhanlı ilçe binası ile bazı adreslere operasyon düzenledi. Operasyona, 450 polis ve 1 toplumsal olaylara müdahale aracı (TOMA) da katıldı.rnGeniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen arama esnasında parti binasının bulunduğu iş merkezi ve çevresine giriş ve çıkışlar durduruldu. Operasyonda HDP İlçe Eş Başkanı S.B. (Süleyman Kaban) ile yöneticilerin de aralarında bulunduğu 14 kişi, "terör örgütüne üye olmak", "terör örgütünün sempatizanlığını yapmak" ve "polise molotof kokteyliyle saldırmak" suçlamalarıyla gözaltına alındı. HDP ilçe binası ve gözaltına alınan şahısların evlerinde yapılan aramalarda ise 4 tabanca ile terör örgütü PKK'ya ait örgütsel dokümanlar ele geçirildiği öğrenildi. KİRLİ EL VARSA ODA SİZİN ELİNİZ BÜLBÜL..


12
açık