İYİ Partili Köse'den zeytin bahçesinde açıklamalar

banner297

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı ve Manisa Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Gökhan Köse, Akhisar’da zeytin sezonunun ilk hasatında bir zeytin bahçesinde açıklamalarda bulundu.

Akhisar 03.10.2021, 12:18 03.10.2021, 12:19
İYİ Partili Köse'den zeytin bahçesinde açıklamalar

Manisa’nın Akhisar ilçesinde domat zeytinin erkenci hasadı yapılmaya başlandı. İYi Partili Köse, bir zeytin bahçesini ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Akhisar’da yetişen domat zeytinlerin kaliteli olduğunu vurgulayan Köse, “Akhisar’da ilk zeytin hasadı için bir zeytin bahçesine misafir olduk. Şu an burada domat zeytin hasadı yapılıyor. Domat zeytin anavatanı Akhisar olan bir zeytin. Katma değeri yüksek bir ürün. Zeytinlerin dokusu, rengi çok güzel, kalitede hiçbir sıkıntı yok. Ancak bölgede geçen yıla göre bir rekolte kaybı söz konusu, verimde bir düşüklük yaşanmış” ifadelerini kullandı.

Zeytin için çiftçilere ve işletmelere verilmesi gereken desteklerin yerinde incelenmesi gerektiğini aktaran İYİ Partili Köse, “Biz buradan; hem çiftçiler için hem de zeytini işleyip katma değer kazandıran işletmelerimiz için Tarım Bakanlığı’nın yerinde tespitlerle daha doğru destekleme programları uygulaması gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda Tarım Bakanlığı’nı göreve davet ediyoruz. Zeytin hasadının çiftçilerimize, işletmelerimize, tüm Akhisar halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
15
az bulutlu