Nüfusu artan Çamlıca Mahallesinin içe suyu sorunu tartıma konusu oldu. Mahalleyi ziyaret eden İyi Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, köyde su sıkıntısı yaşandığını, alt yapıyla ilgili sorunların olduğunu açıklamıştı. Akan’ın eleştirilerine 
MASKİ Genel Müdürlüğü cevap verdi. MASKİ tarafından yapılan açıklamada, “Açıklamayı yapan İlçe Başkanının belirttiği gibi MASKİ’ye yazılı bir müracaatı veya ziyareti olmamıştır. Biz, İdare olarak Çamlıca Mahallemize ihtiyacından fazla su temin etmekteyiz. Ancak yaz aylarında maalesef ki tarımsal sulamanın yoğun olarak yapıldığı dönemdeki su tüketimi, sulamanın yapılmadığı kış dönemine göre büyük artış göstermektedir. Örnek verecek olursak; Şubat ayında Çamlıca Mahallesindeki su tüketimi 1.863 metreküp olmakla birlikte Temmuz ayı tüketimine baktığımızda bu rakamın 9.434 metreküpe çıktığı görmekteyiz. İçme suyunun amacı dışındaki kullanımı Çamlıca Mahallemizin üst kotlarında özellikle yaz aylarında zaman zaman suyun yetersiz gelmesine neden olmaktadır. Ayrıca mahallemizin büyük kesiminde sürekli su mevcut olup, sulamanın ve nüfusun yoğun olduğu hafta sonları en üst kotlardaki hanelerde sorun yaşandığı tespit edilmiştir. Yine örnek verecek olursak temmuz ayında Çamlıca mahallemizde ikamet eden bazı vatandaşlarımızın içme suyu tüketimleri 135, 126 ve 118 metreküp olarak görülmektedir. Buda demektir ki bu ve bunun gibi vatandaşlarımız içme suyunu tarımsal sulamada kullanmaktadır. MASKİ olarak il genelinde içme suyu temin etmekle yükümlüyüz. Bu noktada da yaptığımız hizmet ve yatırımlar ortadadır. Ayrıca siyasi parti temsilcisinin iddialarında içme suyu altyapısının eski olduğu söylenmekte olup, aksine 101 Mahalle Projemiz kapsamında Çamlıca Mahallemizin alt ve üstyapısını yeniledik. Bu sayede hanelere daha kesintisiz su ulaşmasını sağladık” denildi.

İçme suyu deposunda herhangi bir sorun yok!
Açıklamanın devamında ise, “İçme suyu deposunun hijyenik olmadığı yönündeki beyan tamamen asılsızdır. İçme suyu deposunun bakım-onarımı yapılmış olup, vanalar, borular, bağlantı parçaları gibi aksamlar yenilendi. Mikrobiyolojik dezenfeksiyonun sağlanması için gerekli üniteler sürekli faal olarak çalıştırılmakta ve günlük kontrolleri tarafımızdan yapılmaktadır. Ayrıca, Manisa Halk Sağlığı ekiplerince düzenli periyotlarla Denetim İzlem ve Kontrol İzlemler noktasında numuneler alınmaktadır.”
Yangına 11 dakikada müdahale edilmiştir
Önceki günlerde mahallede makilik alanda çıkan yangına kısa sürede müdahale edilmediği yönündeki iddialarında tamamen asılsız olduğu belirten MASKİ yetkilileri, İtfaiye Dairesi Başkanlığının verilerine göre, “26 Temmuz’da yaşanan yangın için 112 Acil Çağrı Merkezine ilk ihbar saat 16.52’de gelmiş olup, 16.53’te ilk araç İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından yola çıkmıştır. 17.03’te ilk araç Orman Genel Müdürlüğü ekipleri ile müdahalede bulunulmuştur. Yangına toplamda 6 araç müdahale etmiştir. Yangına müdahale için tüm mahallelerimizde yangın hidrantları mevcut olup Çamlıca Mahallemizde de aktif olarak kullanılmaktadır. Çamlıca’da makilik alanda çıkan yangın da büyümeden kısa sürede müdahale edilip, söndürülmüştür” denildi.
MASKİ, Çamlıca’da kalıcı çözüm için çalışıyor
MASKİ yetkilileri açıklamanın sonunda ise, “Biz, idare olarak Çamlıca Mahallesinde yaz aylarında tarımsal sulama nedeniyle yaşanan su sıkıntısına çözüm üretmek için gerekli çalışmaları ve hazırlıkları yapıyoruz. İlimizde uzak-yakın demeksizin vatandaşlarımızın huzur ve refahı için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan içme suyunu tarımsal sulamada kullanmamalarını rica ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.,

AKAN’DAN YENİ AÇIKLAMA 

YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı! YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı!

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, MASKİ'nin Çamlıca Mahallesi'ndeki su sorununa ilişkin yaptığı açıklamayı sert bir dille eleştirdi. Başkan Akan, "Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden bir açıklama yapılmış, açıklamayı kimin yaptığı belli değil. MASKİ yetkilileri denilmiş, bir isim bile yok. Bu kadar profesyonellikten yoksun bir şekilde hazırlanan bu açıklamaya kendim için değil, Çamlıca sakinlerine yöneltilen suçlamalar için devap veriyorum. Belediyecilik, halkın sorunlarını tespit etmek ve bu sorunları çözüme kavuşturmaktır. Manisalılar sizi kendilerine büyüklük taslamanız, tepeden bakmanız için değil, hizmet etmeniz için o değerli koltuklara seçti. Şimdi çıkmışlar, yıllardır götüremedikleri bir su hizmeti için halkı suçluyorlar. Neymiş, halk suyu çok kullanıyormuş. Vatandaşlarımızın bahçeleri var, bu ürünler sulanmazsa ne olacak? Kaldı ki bir vahşi sulama sorunu olduğu düşünülüyorsa, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay ve ekibi gidip vatandaşlarımızla konuşup orta yolu bulabilirdi. Klimalı odalarınızdan, makam koltuklarınızdan kalkmayıp bir de çiftçilerimizi suçluyorsunuz. Keşke biraz utanma duygunuz olsa..." dedi. 

"BAHANE ÜRETMEYİN, İŞİNİZİ YAPIN" 

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanın Tufan Akan son olarak şu ifadeleri kullandı, "MASKİ, 2014 yılında kurulmuş bir yapı. Kurulduğu günden bu güne tam 8 yıl geçti. 8 yıldır Çamlıca Mahallesi'nin su boruları sorununu bile çözememişsiniz, hemen çalışma yapmak yerine yine halkı itham ediyorsunuz. Manisa, korkunç beceriksiz bir ekip tarafından yönetilmeye çalışılıyor ama yönetilemiyor, savruluyor. Ne derseniz, ne yaparsanız yapın biz bu işin peşini bırakmayacağız. Çamlıca'nın su sorunu çözülene kadar gerekirse her gün bu mahallemize giderek vatandaşımıza destek olmaya devam edeceğiz. Bu kadar yüksek maaşlar alıyorsunuz, iyi makamlarda oturuyorsunuz, hepimizin sizden tek bir talebi var. Bahane üretmeyin, işinizi yapın!"