MİNİKLERİN ÇİZDİĞİ RESİMLER DA VİNCİ'Yİ ARATMADI

banner297

Miniklerden muhteşem eserler Manisa’da minik öğrenciler yaptıkları birbirinden güzel resimlerle büyük beğeni topladı. Miniklerin çizdiği Mona Lisa resimleri, ünlü ressam Leonardo da Vinci'yi aratmadı.

Kültür/Sanat 21.05.2019, 10:31
MİNİKLERİN ÇİZDİĞİ RESİMLER DA VİNCİ'Yİ ARATMADI
Hasan Fırat Anaokulu Resim Kulübü tarafından yılsonu resim sergisi düzenlendi. Kulüp öğretmenleri Aycan Bayhan ve Selin Güleç rehberliğinde 40 öğrencinin yaptığı çalışmalar göz doldurdu. Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram Bülent Yıldırım da sergiyi gezerek eserleri yerinde inceledi. Miniklerin çizdiği Mona Lisa resimleri, ünlü ressam Leonardo da Vinci'yi aratmadı.
Okul Müdürü Meltem Keskin yaptığı açıklamada, “Görsel sanat ve resim sanat kulübünün amacı öğrencilere kendilerini sanat yoluyla ifade etme imkanı vererek iç dünyalarını sağlıklı bir şekilde dışa vurumunu gerçekleştirebilme, geleneksel olanı özgün tasarıma dönüştürebilme, düşünme, üretme ve deneme kapasitesini geliştirebilme, öğrencinin sanat yoluyla öz güvenin oluşmasını sağlayabilme, bireysel veya grup çalışmalarında sorumluluk, işbirliği, dayanışma anlayışını, birbirleri arasında sevgi, saygı, yardımlaşma gibi duygu ve davranışları geliştirebilmektir. Bu amaçlar doğrultusunda görsel sanat ve resim kulübünde farklı malzemeleri kullanıp eğlenceli çalışmalar yapmaktayız. Sergimiz öğrencilerimizin 2018-2019 eğitim öğretim yılında yaptıkları çalışmaları aileleri ve sevdikleri ile paylaşma imkanı sağlamaktır” dedi.
Yorumlar (1)
ismail 2 yıl önce
insanları değilde öğrencileri bari çekseydiniz. defile mi çocuk sergisimi.
17
az bulutlu