484. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali'nin karma töreni öncesi kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Protokolin neredeyse tam kadro katıldığı kortejde CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper ile MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner arasına yaşanan kısa süreli gerginlik dikkat çekmişti. Tartışmaya zaman zaman MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da katıldı.

O anlar kameralara da yansırken, yaşananlarla ilgili CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper'’den açıklama geldi.

"KAYBETMENİN KORKUSUYLA ŞUURSUZCA DAVRANIYORLAR"

Başkan Özalper, "Mübarek Ramazan gününde, barış ve kardeşliğin hakim olduğu Nevruz Bayramı'nda, 484. Uluslararası Mesir Macunu Festivalimizin karma töreni kortejine katıldık. MHP'li yöneticiler tarafından kortejde bana yer verilmemesi için defalarca deneme yapıldı. Kortejde yerimizi aldığımızda, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner'le önce sözlü olarak tartışma yaşadık. Ardından MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, beni kortejden çıkarmak için dirseğiyle itti. Aynı müdahale, partimizin milletvekillerine de yapıldı. Ana muhalefet partisinin kadın bir İl Başkanı'na yapılan bu müdahaleyi, kaybetmenin şuursuzluğu olarak değerlendiriyorum" dedi.

Magnesia’da alışveriş sonrası araçlarını bulamadılar Magnesia’da alışveriş sonrası araçlarını bulamadılar

CHP'NİN MİTİNG REKLAMLARINA ÇİRKİN HAREKET

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper son olarak şu ifadeleri kullandı, "MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner ve Büyükşehir Belediye Başkan adayları Cengiz Ergün'ün sahada kaybettiğini gördükleri için yaptıkları çirkin davranışları üzüntüyle takip ediyoruz. Genel Başkanımız sayın Özgür Özel ve Büyükşehir adayımız Ferdi Zeyrek'in afişleri, pankartları ve raketlerine her gün saldırı düzenleniyor. Son olarak Genel Başkanımızın mitingini tanıtıcı reklamlarının üzerine Cumhur İttifakı adayı Cengiz Ergün'ün raketlerinin konulduğunu gördük. Raketleri asan kişilere, 'Niye bunu yapıyorsunuz, tanıtıcı reklamlarınızın asılacağı bir sürü elektrik direği var' dediğimizde, kendilerine bu şekilde talimat geldiğini söylediler. Defalarca uyarmamıza rağmen bu siyasi nezaketsizliği yapmaya devam ediyorlar. MHP İl Başkanı, partimizle ilgili her gün yalan yanlış bilgiler veriyor. Bu zamana kadar kamuoyunu gereksiz tartışmalarla meşgul etmemek için cevap vermedik ancak bugün yaşadıklarımızı halkımıza anlatmak zorundaydık. Ben bir kez daha MHP'li yöneticileri siyasi nezakete davet ediyorum. Yaptıkları bu hareketlerin temsil ettikleri MHP seçmenleri tarafından ayıpla karşılandığını da düşünüyorum. Seçimin barışçıl ortamda geçmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Ne yaparsanız yapın, bu seçimi CHP'nin sevgi ve anlayış dili kazanacak."

Editör: Murat Yalçın