İŞTE KESİNTİNİN NEDENİ

banner297

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Şehzadeler ilçesinde meydana gelen su kesintisi ile ilgili açıklama yaptı. Genel Müdür Aslay, “Cumartesi günü öğlen saatlerinde enerji nakil hattında meydana gelen arıza GDZ Elektrik A.Ş ekiplerinin çalışmasıyla bugün giderilmiştir. MASKİ ekiplerimiz de bu süreçte destek oldu. Şuandan itibaren mahallelerimize su verilmeye başlanmıştır” dedi. MASKİ yıkılan direklerin fotoğrafını da paylaştı.

Genel 31.01.2021, 18:25
İŞTE KESİNTİNİN NEDENİ

Şehzadeler ilçesinde meydana gelen su kesintisi ile ilgili MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Akpınar İçme Suyu Tesislerinde açıklama yaptı. Su kesintisinin enerji nakil hattından kaynaklandığını ifade eden MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, “Manisa ilimizin doğu hattında bulunan içme suyu tesislerimizde bulunmaktayız. Birkaç gündür ilimizde yaşanan fırtına ve şiddetli yağış sonrasında Manisa Turgutlu güzergahı üzerinde bulunan enerji hatlarında yaşanan sıkıntıdan dolayı sabah saatlerinden itibaren su seviyelerimizde azalma meydana gelmiştir. Bu nedenle bazı mahallelerimizde ve üst kotlarda saat 13:00 sıralarında sıkıntılar yaşanmaya başlanmıştır. MASKİ ekiplerimiz, GDZ Elektrik A.Ş ekipleri ile birlikte koordineli çalışarak yaklaşık iki günden beri elektrik arızasına müdahale etmekte ve arızaları gidermeye çalışmaktadır. Şuandan itibaren arıza giderilmiş olup mahallelerimize su verilmeye başlanmıştır. Ayrıca idaremiz GDZ Elektrik A.Ş kaynaklı olsa da bu tarz enerji kesintilerine karşı gerekli önlemleri almaya ve çalışmalara devam edecektir.” diye konuştu.

Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanı Kemal Anaç ise, “Hava muhalefeti nedeniyle enerji nakil hatlarında yaşanan arıza ve yıkılan elektrik direği sebebiyle içme suyu tesislerimizin enerji hattı zarar gördü. MASKİ ekiplerimizin fedakarca verdiği destek sonrasında arıza giderildi” dedi.

MASKİ yıkılan direklerin fotoğrafını da paylaştı. 

Yorumlar (3)
Smih 4 hafta önce
Bir jeneratörümüz olsa bu kadar sıkıntı olmaz
Türker 4 hafta önce
Arıza büyük.Buna kimse itiraz edemez.Hatların onarımını acil olarak yapanlara müteşekkiriz.Vatandaşın şikayetlerinin sebebi su kaynakları gibi kritik bir tesiste yedek güç sistemlerinin bulunmayışınadır.Yorumları beğenmeyen arkadaş bunu da beğenmesin..
ilker 4 hafta önce
Bizimde elektirikler kesildiğinde su faturasını ödemeyeceğim...
8
açık