banner298

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa'da açtığı camiye isim verdi

banner297

Genel 20.08.2022, 23:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa'da açtığı camiye isim verdi

Sadık Cangel - Aykut Yeniçağ - Turğay Duyar
MANİSA (İHA) - Manisa'da Osmanlı-Selçuklu mimarisi etkisiyle yapılan 4 minareli caminin açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzun zamandır isim aranan camiye Manisa'nın fatihi Saruhanbey'in ismini verdi.

Manisa'ya toplu açılış töreni için gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunusemre Belediyesi tarafından Meydan Camii adıyla yapımı tamamlanan Osmanlı ve Selçuklu mimarisi esintileriyle yapılan 4 minareli caminin açılışını gerçekleştirdi. Camiye geldiğinde büyük bir sevgi gösterisiyle karşılanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, camide Kur'an-ı Kerim okuyarak cami hakkında bilgi aldı. Camiyi gezdikten sonra vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böyle muhteşem bir eseri akşam namazını beraber kılma ve açılışını yapma şerefine nail olduğumuz için ne mutlu bizlere ve değerli Belediye Başkanımız şuana kadar bu işi erteledi. Bu akşam ismini de camimizin koyalım, dedi. Buranın fatihi kim? Saruhan Bey, yakışır değil mi? Dolayısıyla Camimizin adını da Saruhanbey olarak koymuş olalım. Hayırlı olsun. Rabbim onların mekanlarını cennet eylesin. Sayın Başkanımız Mehmet kardeşimize, onunla beraber burada emeği olan mimarından mühendisine, tüm işçisine tüm hayır severlere Allah razı olsun diyorum. Onların da ölmüşlerine buradan rahmet gönderelim. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Daha nice eserleri inşa ve ihya etmeyi nasip etsin" dedi.
Kurdele kesimi ile resmi açılışı yapılan Saruhanbey Camii'nde geldiği gibi sevgi gösterileriyle ayrılan Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa'dan ayrıldı.

    

Yorumlar (3)
Gazi 1 ay önce
Ben olsam kibrit kutusu kadar camiye 4 minare yapmalarının nedenini sorardim
Görünen köyün kılavuzu 2 ay önce
Artık gözlerde boş ve endişeli bir bakış var. Şatafat ile milletin geçim sıkıntısının kapatılamayacağını biliyorlar. Bir ümmetin ameli kötüleştiği vakit mescitlerini süslerler. Ebu Husayn.
Tülay Üstünalp 1 ay önce
Ben bir Manisalı olarak manisam ile gurur duyuyorum ne mutlu bize ki cumhurbaşkanımız teşrif ettiler çok büyük bir mutluluk yeni yapilan camimizin adını Saruhan bey kıyması ayrı bir sevinç cumhurbaşkanımız sen bizim gururumuz sun senin yolunda ilerleyerek bu hayatta öğreneceğimiz çok şeyler var Türkiye sizinle gurur duyuyor
26
açık