banner299

banner298

BU HABERİ OKUMADAN OKUL ALIŞVERİŞİNE ÇIKMAYIN!

banner297

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahattin Akyüz,  okulların açılmasına sayılı günler kala velileri kırtasiye malzemeleri konusunda uyardı. 2019-2020 eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyen Başkan Akyüz, velilerin çocuklarının sağlığını, geleceğini düşünmesi gerektiğini kaydetti. sadece kırtasiye işi yapan işyerlerinden alışveriş yapılmasının önemli olacağını vurgulayan Akyüz, merdiven altı üretimden, Çin malı ürünlerden uzak durulması gerektiğini belirtti. 

Genel 26.08.2019, 12:02
BU HABERİ OKUMADAN OKUL ALIŞVERİŞİNE ÇIKMAYIN!
banner388

Genellikle kırtasiye malzemelerinin görsellik açısından süslendiğine dikkat çeken Akyüz, “Güzel kokulu silgiler, güzel renkli kalemler, çantalarımız, beslenme çantalarımız, suluklarımız bunlara baktığımız zaman görselde çok güzel. Ama içi tehlike arz ettiğini, kanserojen madde arz ettiğini söyleyebilirim. Yani silgiyi elinizle tuttuğunuz zaman, çocuğunuz ağzınıza götürdüğü zaman en büyük tehlikelerden bir tanesi. Velilerimiz bunlara çok dikkat etsinler. Mutlaka ki garantili TSE ve CE yazan markalar tercih edilmelidir. Bakanlıklar tarafından denetlenmiş ve kullanıma uygun ürünler kullanılmalı. Ucuz etin suyu kara olur misali velilerimiz burada ucuz diye çocuklarımızı zehirlemesinler. İleride bunların geri dönüşü yok. bunun için öncelikle velilerimizi uyarmak istiyoruz kurum olarak, oda olarak. Merdiven altı üretimden mutlaka uzak dursunlar” diye konuştu. 
Okul zamanlarında dükkanına kırtasiye malzemesi koymuş bu kişilerden değil, 12 ay boyunca bu işi yapan kırtasiye mağazalarından alışveriş yapılmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Akyüz, “Buralardan alışveriş yapılmasını öneriyoruz. Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Her şeyden önce çocuğumuz çok önemlidir, para ikinci planda. Yani bugün insanlar maddi kaynaklardan dolayı ucuz mala tenezzül edebilirler, ucuz mala kaçabilirler ama bunun sıkıntıları ileride Allah göstermesin çocuklarımıza herhangi bir kötü hastalık geldiğinde geri dönüşü yok, son pişmanlık fayda etmiyor” diye konuştu. 
Velilerin Çin’den gelen mallara çok dikkat etmesi gerektiğini kaydeden Akyüz, Çin’den üretilen malların kalitesiz olmasından dolayı insanların bunlara yöneldiğine vurgu yaptı. Akyüz, “Oyuncak oyuncakçıdan, kırtasiye kırtasiyeciden alınır” dedi.

Yorumlar (4)
.. 2 yıl önce
bu adamı parlatmayı ne çok seviyorsunuz, sırf adamın reklamını yapmak için abuk subuk haberler yayınlıyorsunuz.
yorum yayınlanmaz ama bilinki insanlar bıktı sizden
kara murat 2 yıl önce
belki büyükşehir için yada şehzadeler yunusmere için hazırlıyordur gizliden birileri
koyu bilal 2 yıl önce
Sayın Akyüz , fotoğraflarda gösterdiğiniz ürünler içinde de Çin malı ürünler var. kalemlerin standı bile çince. tamam merdiven altı ürünleri önermiyorum ama kırtasiyelerde satılan bütün ürünlerin de çok sağlığa yararlı ve kaliteli olduğunu zannetmiyorum. Velileri bu konulara dikkat çektiğiniz için takdir ediyorum. Saygılar.
45,5 2 yıl önce
ya madem zararlıysa ülkeye neden sokuyorsunuz kardesım.
26
kapalı