Akgedik'teki konut sayısı 4 bine yaklaşıyor

banner297

Yunusemre Belediyesi’nin, TOKİ ortaklığıyla yürüttüğü 5 bin 500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi tüm hızıyla devam ederken, projenin 3. etabında da bloklar yükselmeye başladı.

Genel 17.10.2022, 12:24
Akgedik'teki konut sayısı 4 bine yaklaşıyor

Yunusemre Belediyesi’nin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığı ile hayata geçirdiği dev konut hamlesi 5 bin 500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi hız kesmeden devam ediyor. Projenin 3. etabında bloklar hızla yükseliyor. Bölgede hummalı bir çalışmanın yürütüldüğünü kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Projemizin 3 etabında bloklar yükseliyor. İlk iki etap projemizde yer alan 2 bin 600 konuta yerleşen 10 bine yakın vatandaşımızla birlikte bölgede hayat başladı. Daha önce hak sahibi kuraları çekilen 3. etap projelerimizde 980 konut olacak. Böylece 5 bin 500 konut hedefiyle başladığımız Yunuskent Projemizde 4 bine yakın konutu tamamlamış olacağız. Konutların yanı sıra 1 ilkokul, 1 ortaokul ve burada oturan vatandaşlarımızın talebi olan 1 anaokulunu bu etaplarla birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.
3. etap projesinde; 486 adet 2+1, 494 adet 3+1 olmak üzere toplam 980 konut, 16 iş yerinin yer aldığı 1 ticaret merkezi, 1 cami, 8 derslikli 1 anaokulu, 23 derslikli 1 ilkokul, 24 derslikli 1 ortaokul bulunuyor.

Yorumlar (2)
Manisalı 2 ay önce
Yeni mahalleleri şehir merkezinden onlarca km dışarıda yapıp, ulaşım, okul, sosyal hayat, servis, Uzunburun atık tesisi vs bir çok sorunla halkı ömür boyu uğraştıracağınıza, osb taşımak biraz zor ama küçük sanayiyi dışarı taşısaydınız, Muradiye osb de akgedik başlamadan tam yapılaşmamıştı, iptal edilebilirdi ve hava kirliğide önlenmiş olurdu, menemen tarafına taşınabilirdi. Yine şehzadeler de eski cezaevi, mermerciler sitesi, bölgede kentsel dönüşüm ile geniş bir alan yerleşime kazandırılabilir, Sancaklıbozköy'e gidilmeye gerek kalmazdı. Bir de tüm dünyada yaygınlaşmaya başlayan, caddeler üzeri üstten raylı toplu taşıma osb den çıkar uncubozköy, izmir caddesi, alaybey, şehir hastanesi, mermerciler sitesi, cezaevi, nurlupınar, 2. anafartalar, horozköy, güzelyurt, muradiye veee osb ile kesintisiz ulaşım olur trafik sorunu da olmazdı.
akgedik sakini 2 ay önce
Emeği geçenlerin eline sağlık, evler , havası çok güzel fakat dün akşam akgediğe gitmek için 1 saat otobüs bekledim.Muradiye kooparatifine bağlı toplu taşıma otobüsleri sayısı çok az. Akşamüstleri büyükşehir belediye takviye yapması lazım. Hergün otobüslerde neden araç çıkarmıyorsunuz kavgası var.Yetkililer okur umarım.