Zabıtadan fahiş fiyat denetimi

banner297

Manisa'da Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri marketlerde fahiş fiyat ve etiket denetimlerini gerçekleştirdi.

Turgutlu 16.09.2021, 10:47
Zabıtadan fahiş fiyat denetimi

Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelinde faaliyet gösteren market, süpermarket ve zincir marketlerde fiyat ve etiket denetimleri sürdürüldü. Ürünlerin fahiş fiyattan satılmasının önüne geçebilmek ve vatandaşların mağduriyetlerini ortadan kaldırabilmek adına gıda ürünleri başta olmak üzere pek çok ürün çeşidinde fiyat ve etiket kontrolü ekiplerce yapıldı.
Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimler sırasında kanun ve mevzuatlara aykırı şekilde uygulama yapan işletmeleri tespit ederek tutanak tuttu ve gerekli uyarılarda bulundu.
Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Kızıl, “Vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyetle karşı karşıya kalmamaları ve haksız kazancın önüne geçebilmek adına fiyat ve etiket denetimlerimizi sürdürüyoruz. Ekiplerimiz tarafından tespit edilen işletmelerde reyonlar tek tek dolaşılarak gıda ve tüketim malzemelerinde fahiş fiyat ve etiket kontrolü titizlikle yürütülüyor. İlgili kanun ve mevzuatlara uymayan işletmeler ise tespit edilerek gerekli tüm işler uygulanıyor. Denetimlerimize düzenli olarak devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (5)
ozgurtrk 1 ay önce
ne kadar ceza yazıldı yada hangi konuda uyarıda bulundu detaylı bilgi yokmu
trafik lambası 1 ay önce
yanlış yapıp kendinizi kandırıyorsunuz,üretici pahalıya mal ediyor,mazotu,gübreyi bunları indirsin sayın HÜKÜMETİMİZ !!!!!
mustafa iyican 1 ay önce
fiyatlar almış başını gitmiş. bu saatten sonra denetlesen ne olacak.
Vatandaş 1 ay önce
Boş işler, yakın zamanda da kontroller de yapıldı,hiç indirim olmadı. Bu sadece vatandaşın gazını almak. Tamamen göz boyamadan ibaret. Haber değeri bile yok.
Hakkı 1 ay önce
Vatandaşla billur geçmeye devam edin, seçimlerde billurun kralını görceksiniz...
14
parçalı bulutlu