Kaymakamdan Huzurevi Sakinlerine ''Ser Cava''

banner297

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Kurban Bayramı nedeniyle gerçekleşen bayramlaşmada Kaymakam Uğur Turan coşkulu açıklamalarda bulundu. "Kürt'üyle, Türk'üyle bir olmak gerekir" diyen kaymakam Uğur Turan, huzurevi sakinlerine Kürtçe "Ser Çava" diyerek seslendi ve açıklamaları huzurevi sakinlerinden büyük alkış aldı.

Turgutlu 25.09.2015, 11:37
Kaymakamdan Huzurevi Sakinlerine ''Ser Cava''

Huzurevi sakinlerine ithafen yaptığı açıklama Uğur Turan, "Hepiniz bilin ki sizler bizim anamız ve babamızsınız. Büyüğü, küçüğünü, atasını, ecdadını bilmeyenler bayrağını, devletini ve vatanını bilemez. Siz hepiniz bizim için devletsiniz, bayraksınız. Sizi yücelten devleti yüceltir, Allah bizleri size hürmet eden sizleri sayan sizlere of bile demeyen evlatlardan nasip etsin. Başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere sizleri himaye eden değerli devlet büyüklerime, değerli hükümet büyüklerime huzurunuzda şükranlarımı sunuyorum. Rabbim eksikliklerini göstermesin, Rabbim onları yüceltsin. Görüyorum ki Allah'a hamdolsun ki Türkiye olarak büyüyoruz, gelişiyoruz ve daha da büyüyeceğiz. Ama nasıl büyüyeceğiz, elele ve omuz omuza. Birbirini sevmedikçe iman etmiş olmayız diyen Kuran'ın ve Hz.Muhammed'in izinden gideceğiz. Anadolu coğrafyasının her köşesi bizimdir. Her köşesi bize emanettir. Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Makedon'uyla hepsiyle biriz ve bugün bunu ifade etmeye geldik. Sizlerin değerli büyüklerimizin başımızın üzerinde yeri var. Doğu ve Güneydoğu Anadolu tabiriyle sizlere 'Ser Çava' diyoruz ve sizleri seviyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (1)
akın kurt 6 yıl önce

sn.kaymakam,konuşmaları şaşkınlıkla izledim.sadece şaşıran ben değilim, sn em.amiri, sn.j.kom fotolarına bakmak yeterli.bulunduğun yer resmi,kamusal alan,kimliğin kamu,burada türkçe konuşursun herkes anlar ayrıca görev gereği yapılan iş karşılığı,devlet memurlarına dualar edemezsin.dua hayır işlerinde olur.söylecek çok şey var.noktası ayıp olmuştur.makama yakışmamıştır,siyaset yapılmaya çalışılmış yapılamamıştır.


15
az bulutlu