500 Kişilik Çok Amaçlı Salon Açılıyor

banner297

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Akçapınar Mahallesi’nde inşaatı devam eden 500 kişilik düğün salonu ve çok amaçlı salonun inşaatında incelemelerde bulundu.

Turgutlu 16.09.2015, 12:41
500 Kişilik Çok Amaçlı Salon Açılıyor

Turgutlu Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla devam eden salonun hayırlı olmasını dileyen Başkan Şirin, “AkçapınarMahallemiz’in ihtiyaç duyduğu düğün salonumuz ve çok amaçlı salon kısa zamanda tamamlanarak hizmete açılacak” dedi.

Büyükşehir uygulamaları ile Turgutlu’ya bağlı birer mahalle haline gelen eski belde ve köylerden birisi olan Akçapınar Mahallesi çok amaçlı salonuna kavuşuyor. Turgutlu Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile çok amaçlı salon ve düğün salonu inşa edilmesi yönünde Belediye Meclisi tarafından alınan karar sonrasında ilk olarak Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından salon yapılacak alanın temelinde dolgu ve tesviye işlemleri gerçekleştirildi.Temeli ve çevre sınırlarını belirleyen bordür taşlarının döşenmesinin ardından alanda inşat çalışmalarına başlandı. İnşaat çalışmalarını Fen İşleri Müdürü Yasemin Sungur ile birlikte yerinde inceleyen Başkan Şirin, “Mahallemizin düğün salonu ve çok amaçlı salon ihtiyacı tespitimizin ardından Büyükşehir Belediyemizle birlikte bu ihtiyacın giderilmesi yönünde çalışmalara başlamıştık ve hemen ardından meclisimizden bu konuda kararı aldık. İnşaat çalışmalarının hızla ilerliyor olduğunu görmek sevindirici bir gelişme. Akçapınar Mahallesi Çok Amaçlı Salon, 500 kişiye hitap eder noktada olacaktır. Yaklaşık 15 gün içerisinde inşaatı tamamlanan salon 1 aylık süre zarfında da hizmete açılmış olacak. Mahallemize şimdiden hayırlı olsun” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)