Türkiye Üçüncüsü Oldular

banner297

2015-2016 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyetleri çevresinde yapılan Badminton Küçükler Türkiye Şampiyonası’nda Selendi Üç Eylül Ortaokulu kız takımı Türkiye 3'üncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı.

Spor 02.06.2016, 17:06
Türkiye Üçüncüsü Oldular
Behiye Bodur, Fadime Metin, Ayşenur Altıparmak, Funda Filiz Güngör, Rümeysa Eser’den oluşan 3 Eylül Ortaokulu kız takımı Manisa Şampiyonu olduktan sonra Manisa’yı temsilen Edirne’de yapılan grup maçlarını da şampiyon olarak tamamladı. Kayseri ilinde 28-31 Mayıs tarihlerinde yapılan şampiyonaya bölge şampiyonu olarak katılan Selendili küçük kız takımı gruplardan çıkan 18 takım ve K.K.T.C şampiyonunun katılımıyla çekilen Kura sonucu yapılan grup maçlarında 1. ve 2. turu geçerek final gruplarına kaldı. Final grubunda Türkiye Şampiyonu Samsun ekibine kaybeden Selendili minik kızlar, üçüncülük maçında Kütahya ekibini yenerek Manisa’ya 3'üncülük kupasıyla döndü.

Selendi 3 Eylül Ortaokulu Müdürü Şükran Özkul, Beden Eğitimi öğretmenleri Zeliha ve Okan Demir’in de yer aldığı kafilenin Türkiye 3'üncülüğünü kazanması ve Selendi'ye kupayla dönmesi vatandaşları da sevindirdi. 
Takım antrenörlüğünü yapan Okan ve Zeliha Demir çifti duygularını şöyle ifade etti:

"Emeğimizin karşılığını aldık. Bize bu sevinci yaşattıkları için sporcularımızla gurur duyuyoruz. İnşallah bundan sonraki hedefimiz Türkiye şampiyonu olmak. Bunun içinde Manisa’nın en uzak ilçesiyiz bu sporcularımıza hep beraber destek olalım." 

Yorumlar (2)
ufuk kökçü 7 yıl önce
çok büyük bir başarı. düşünebiliyormusunuz bir ilçe okulu Türkiye 3.sü oluyor.bu büyük başarıyı manisamıza kazandırdığınız için okul müdürü şükran özkul,öğretmenlerimiz okan ve Zeliha demir 'e ve kızlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum..
Zekeriya YILDIZ 7 yıl önce
Türkiye 3'üncüsü olan bu kızlarımızı ve yardımcı olan herkesi kutluyorum.
Spor yapan genç bütün kötü alışkanlıklardan uzak duran gençtir.
Spor yapan genç okulunda başarılı olur.
Bunun yanında örnek olması da en üst seviyededir.
Biliyoruz ki! En güzel nasihat örnek olmaktır.
Sn. Belediye Başkanları; oy kaygısı ile geleceğin ve neslin teminatı olan gençlerimiz her zaman önceliğiniz olsun! Lütfen…