Şampiyon Özel Yüzücülerden Vali Bektaş’a Ziyaret

banner297

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafındanAntalya'nın Alanya İlçesi'nde yapılan Türkiye Özel Sporcular 2. Bölge Yüzme Şampiyonası'ndanbaşarıyla dönen Manisa İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü'nün özel sporcularıVali Erdoğan Bektaş’ı ziyaret ederek madalyalarını takdim etti.

Spor 22.03.2016, 17:38 22.03.2016, 17:43
Şampiyon Özel Yüzücülerden Vali Bektaş’a Ziyaret
Ziyarete Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Duman, antrenörler, sporcular ve velileri katıldı.
80 Kulüp ve 184 sporcunun katıldığı şampiyonada otistik, downsendromlu ve mental kategorinde yapılan yarışlarda Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü adına yarışarak 5 altın, 2 gümüş, 1 bronz madalya kazanan sporcular Manisa’nın gururu oldular.
Ziyarette duygularını dile getiren başarılı sporcular sporun kendilerini geliştirdiğini ve başarılarından büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek daha birçok madalya kazanmayı istediklerini ifade ettiler.

Ziyarette konuşan Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Duman,21 Mart Down Sendromlular Günü olması ve Alanya’da düzenlenen yüzme şampiyonasında bölge olarak şampiyonluk elde etmeleri üzerine ziyarete geldiklerini belirterek, “5 altın, 2 gümüş, 1 tane de bronz madalya kazandılar. Bir aile olduk engelli ailelerimizle. Zaten biz onlara engelli demiyoruz, engelsiz diyoruz ve bizim özel sporcularımız. İçinde mental özrü olan, otistik ve downsendromu olan arkadaşlarımız var, ama hiç birinin böyle bir engeli yok ve bu arkadaşlarımızın bir kısmının hatta belgeleri de var. Tıbben yüzde 50, yüzde 60, yüzde 70 engel düzeylerini yüzde 20’lere kadar düşürdük. Yüzme aktiviteleriyle beraber yüzde 30’lara varan bir düşüşlerimiz oldu. Bunu zaten velilerde paylaşıyor bizimle. Biz memnunuz onlarda bizlerden memnunlarsa hiçbir sıkıntımız yok”diye konuştu.

Başarılı sporcuları tek tek kutlayan Vali Bektaş, “Bizler gözlerinin içi gülen insanları görünce mutlu oluyoruz. Tablo gerçekten çok güzel.  Öncelikle Savaş Bey Müdürümüze teşekkür ediyorum. Baştan bu tarafa engelli dediğimiz, özel dediğimiz çocuklarımızla ilgili oldu sağ olsun. İlgi olunca arkasında da bu tablolar yaşanıyor. Burada herkesin emeği var ailelerimizin, hocalarımızın, antrenörlerimizin çok emeği var. Çocuklarımızda bu ilgiyi karşılıksız bırakmadılar ve madalyaları toplayıp geldiler. Öncelikle ben onları tek tek kutluyorum, ailelere, hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bir toplumun uygarlık düzeyi dezavantajlı kesimlere gösterdiği ilgiyle doğru orantılı. Ülkemizde son dönemde önemli gelişmeler sağlanıyor. Gerçekten güzel şeyler yapılıyor ama engellilerimize dönük çalışmalarda çok güzel gelişmelerimiz var. Alt yapı var.  Devletin sağladığı imkânlar var, bütün bu şeyleri organize edip çocukları havuza sokabilmeyi başarmak lazım, anlaşılan o da başarılmış. Ben tekrar herkese bütün gönlümle teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyaretin ardından özel sporcuları tebrik ederek hediyelerini veren Vali Bektaş sporcular ve aileleriyle birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

 

Yorumlar (0)