SALONU VAR BASKET TAKIMI YOK!..

banner297

Muradiye’de yapımı tamamlanan spor salonu, NBA’deki basketbol salonlarına taş çıkartacak cinsten. Ancak Manisa’nın merkezde bir basket takımının dahi olmaması, eleştiri konusu oluyor

Spor 07.11.2015, 10:02
SALONU VAR BASKET TAKIMI YOK!..

ÖZEL HABER: MUSTAFA TATLI

Manisa’da muhteşem bir salon daha hizmete giriyor. Muradiye’de yapımı tamamlanan spor salonunun son hali, sporseverlerin büyük beğenisini kazandı. Muhteşem ışıklandırması, devasa görüntüsü ve kamera sistemiyle dikkat çeken salonun resmi açılışı, önümüzdeki günlerde yapılacak. Atatürk Spor Salonu, Büyükşehir Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nun ardından Manisalıların hizmetine sunulacak Muradiye Spor Salonu, ilk görüntüsüyle şimdiden geçer not aldı.

BÜYÜK YATIRIMLAR BOŞA GİTMESİN

Muradiye Salonu’na ilk bakışta, NBA’deki basketbol salonlarına taş çıkaracak bir görüntü hakim. Bu salon, kelimenin tam anlamıyla üst seviyede basketbol maçlarının oynatılmasına aday. Ancak Manisa’nın merkezde bir tane profesyonel basketbol takımının olmaması, son derece üzüntü verici. Merkezde bir takımımızın dahi olmayışı, son derece eleştiri konusu oluyor. Bilindiği gibi Akhisar Belediyespor dışında potada ilimizi üst seviyelerde temsil eden bir takımımız yok. Erkekler Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Akigo, maçlarını zaten Akhisar Spor Salonu’nda oynuyor. Dolayısıyla merkezi bölgede böylesine tesislerin içi doldurulmalı. Daha önce Vestel Erkek Basketbol Takımı, bu seviyede mücadele ediyordu ancak iki sezon önce yaşanan şike skandalı nedeniyle liglere katılmama kararı alınmıştı. Manisa’da firmaların basketbola destek vermemesi, il müdürlüğünün de bu konuda somut adımları atamaması, “salonu var, basket takımı yok” yorumlarına neden oluyor.

Yorumlar (0)
15
az bulutlu