Manisa'da 6 kişinin öldüğü kazada otobüsün çarptığı tırın sürücüsü tutuklandı

banner297

Manisa'nın Soma ilçesinde 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasında otobüsün çarptığı tırın sürücüsü tutuklandı.

Soma 10.08.2021, 17:55
Manisa'da 6 kişinin öldüğü kazada otobüsün çarptığı tırın sürücüsü tutuklandı

Alınan bilgiye göre, 6 Ağustos'taki kazanın ardından gözaltına alınan tır sürücüsü H.K'nin jandarmadaki işlemleri tamamlandı.

Tır sürücücü H.K. gerekli tedbirleri almadığı ve aracını otoyolda uygunsuz park ettiği iddiasıyla "taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak" suçundan çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Öte yandan kazada ağır yaralanan ve Soma'da özel bir hastanede tedavi gören otobüsü şoförü F.H'nin Manisa Şehir Hastanesine sevk edildiği ve tedavisinin burada sürdüğü öğrenildi.

İstanbul-Didim seferini yapan İstanbul Kalesi firmasına ait, F.H'nin kullandığı 55 AAD 477 plakalı yolcu otobüsü, Soma ilçesinde, sağ şeritte bekleyen H.K. idaresindeki 16 JNC 40 plakalı tırın römork kısmına çarpmıştı. Kazada 6 kişi ölmüş, 42 kişi yaralanmıştı.

Yorumlar (2)
keto 13 ay önce
yolun güvenlik şeridi acaba projeye uygun olarak yeterli büyüklükte alan bırakılmış mı. bir çok yolda mütahit yol güvenlik şeridinde eksik dolgu yaptığı için ciddi bir kazanç elde etmiş gözükmektedir. yani güvenlik şeridi bir aracı alaçak genişlikte yapılmamıştır. yani yol yap yolunu bul ....
keto ketogulları 13 ay önce
manisa ve çevresindeki yollarda bir otobüsün/kamyonun/arabanın arıza durumunda güvenli bir şekilde emniyet şeridinde park edebilecek büyüklükte yeterli bir geniş alan ayrılmış yol var mı? eksik bir dolgu yapılmış mı, projelendirme hatası mı var yollarda ? eksik se kimler onayldı yolu bitti diye . düşünüyorum bence bu iş çok su götürür. yollarımızda güvenlik şeridleri sorunlu gibi
27
açık