banner299

banner298

Kaçak balık avcılığı yapan kişiye suçüstü

banner297

Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri ekipleri, Sevişler Barajı'nda kaçak balık avcılığı yapan bir kişiyi suçüstü yakalarken, ağa takılan balıkları güvenlik şekilde suya geri bıraktı. Ekipler ayrıca yeni serildiği tespit edilen ağlara da el koydu.

Soma 16.05.2021, 19:11
Kaçak balık avcılığı yapan kişiye suçüstü
banner388

Yılmaz Sarıpınar
MANİSA (İHA) - Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ramazan Bayramı'nda da kaçak balık avına geçit vermedi. Su ürünleri ekipleri Sevişler Barajı'nda yaptıkları denetimlerde kaçak avcılık yapan bir kişiyi suç üstü yakalayarak, idari para cezası kesti. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İlçe Müdürlüğümüz su ürünleri denetim ekibi Ramazan Bayramı arifesinde Sevişler Barajı'nda yasak zamanda kaçak balıkçılığın önüne geçilmesi amacıyla yaptığı denetimlerde koya ağ germede kullanılan 1 adet derme çatma sal, kıyıda çuval içerisinde yakalanmış iki adet sazan ve koya ağ gererken 1 şahıs suç üstü yakalanmış olup şahsa yasak zamanda ağ ile avlanmadan idari para cezası uygulanmıştır. Ağlarda ve çuval içerisinde bulunan balıklar güvenli şekilde suya geri bırakılmıştır. Ayrıca kaçak avcılık yapmak için hazırlık yapan kişiler denetim ekibimizi görünce plakasız traktörü olduğu yerde bırakarak kaçmışlardır. Yine ilçe müdürlüğümüz su ürünleri denetim ekipleri Sevişler Barajı'nda yasak zamanda kaçak balıkçılığın önüne geçilmesi amacıyla yaptığı denetimlerde koylara gerilmiş 2 adet ağ ele geçirilmiştir. Henüz yeni serildiği tespit edilen ağlara el konulmuştur" denildi.

Yorumlar (2)
keto 4 hafta önce
Yılda bir kere bile balıkların yumurlamasına izin vermeyen, kaçak balık avlayanlara cezalar arttırlmalıdır.
Misafir 4 hafta önce
Kaçak avcılar o mıntıkanın sakinleri.Gece ağı atar,sabah büyük küçük demeden toplar.Amatör balıkçıları da yabancı plakalı araç var,hayvan hırsızı olabilir diye Jandarma'ya da şikayet ederler.Bizim yasaya uygun büyüklükte olmayan küçük balıkları suya geri attığımız zaman da,"yahu o yinirdi be"diye akıl verirler..
25
açık