Manisa'da Büyük Tehlike!

banner297

Manisa'nın Selendi ilçesinde, 3 gün önce yaşanan toprak kaymasının ardından oluşan 3 metre enindeki yarıklar tedirginliğe neden oldu. Bölgede incelemede bulunan Selendi Kaymakamı Hakan Güner yeni heyelan tehlikesine karşı vatandaşların uyarıldığını ve durumun Manisa AFAD'a bildirildiğini açıkladı.

Selendi 31.05.2016, 11:58 31.05.2016, 12:03
Manisa'da Büyük Tehlike!
Manisa'nın Selendi ilçesi Mollahmetler Mahallesi'nde 3 gün önce etkili olan yağmurun ardından İmamlar Sokak ve Dalgın Mevkii arasındaki yaklaşık 2 dekar boş arazide heyelan yaşandı. Büyük bir bölgeyi kapsayan heyelan nedeniyle toprak adeta birçok noktada ikiye bölünürken, oluşan yarıkların eni 3 metreyi aştı. Toprak kayması bölgede korkuya neden oldu.

Can kaybının yaşanmadığı olayda heyelan bölgesinde incelemelerde bulunan Selendi Kaymakamı Hakan Güner, bölgede yeni heyelanlar oluşması tehlikesi bulunduğunu belirterek, her ihtimale karşı heyelan bölgesinin yakınında bulunan bir evin sahibi ve arazi sahiplerini heyelan bölgesine yaklaşmamaları konusunda uyarıda bulunduklarını belirtti. "Heyelanın aşırı yağış ve mevcut arazi yapısından kaynaklandığını düşünüyoruz" diyen Kaymakam Güner, konunun Manisa AFAD yetkililerine bildirildiğini, bölgede yapılacak çalışmaların ardından hazırlanacak rapor doğrultusunda hareket edeceklerini sözlerine ekledi. 

Yorumlar (0)