Manisa'da çekilen bu görüntüler tüm Türkiye'yi şaşırttı

Saruhanlı Belediyesi, içme suyu sıkıntısının yaşandığı ilçeye bağlı Tirkeş mahallesindeki vatandaşlara ücretsiz olarak kapalı şişelerde içme suyu ve tütün fidelerini sulamaları için tankerle tarımsal sulama suyu ulaştırdı. Su dağıtım esnasında yaşanan yoğunluk ise endişe vericiydi. Görüntüler ulusal haber kanallarında da haber oldu. 

SARUHANLI 28.04.2020, 19:15

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, İlçede hazır su satışı yapan esnaflardan Cesur Yücel'in sponsorluğunu üstlendiği içme sularını, mahalle meydanda vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı. Ayrıca Saruhanlı Belediyesine ait tankerlerle götürülen sulama amaçlı su ise vatandaşların tankerlerine boşaltıldı. 
Başkan Bilgin, burada yaptığı açıklamada, Tirkeş mahallesindeki içme suyunun tütün fidelerini sulamak için kullanıldığını, bundan dolayı mahalledeki suyun yetersiz geldiğini belirtti.
 

Vatandaşlardan gelen su talebi üzerine harekete geçtiklerini dile getiren Bilgin, şunları kaydetti;
"Normal şartlar altında vatandaşlara içme suyu sağlamak Maski'nin görevidir. Bizler bu nedenle buradaki vatandaşlarımızın tütün fidelerini sulayabilmesi için tankerlerle su getirdik. Bunun yanında ilçemizde hazır su satışı yapan esnaflarımızdan Cesur Yücel de buradaki vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılması için kapalı su verdi.  Bu sularında dağıtımını yaptık. Hayırlı olsun, helal hoş olsun. Böyle hassas bir süreçten geçerken vatandaşlarımızı susuz bırakmamız doğru olmazdı. Bu anlamda tüm vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz."

Başkan Bilgin, mahalledeki sorununun kalıcı olarak çözümü için Tirkeş'in iki farklı noktasına tarımsal ve zirai amaçlı kullanılması için su deposu inşa edeceklerini söyledi.
Bilgin, ayrıca koronavirüs tedbirleri nedeniyle market ve bakkalların kapalı olmasından dolayı ekmek temin etmekte zorlanan Tirkeş'teki vatandaşlara ücretsiz ekmek de dağıttı.
Öte yandan su dağıtımı esnasında yaşanan yoğunluk ve vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymaması düşündüren görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Yorumlar (23)
Zillet 6 ay önce
Zeki bilgin diye yazılır adam diye okunur fakat bu yorumu yayinliyacak yürek lazım
Güven Utkan 6 ay önce
...2024'te millet başkanların karnesini dolduracak Allah büyüktür
Koldereli 6 ay önce
Zeki Başkan ne yapiyosa doğrudur..Halkın başkanı kırımlı hasanada teskkurler
Kimsesiz 5 ay önce
Iyi güzel Allah razı olsun yapmışlar da merkezde bir metre arayla durulcak yakin mesafe olmucak maske takilcak dediniz de burada herkes maskeli sanki yaş sınırlaması yok nerde kurallar coranavirus böyle geçmez mi soruyorum bakalım biz kurallara uyuyoruz 24 saat evden çıkmıyoruz yardımlara krediye başvurduk hiç biri olmadi olumsuz ama burda kural yok
Manisalı 6 ay önce
Ne olacak Saruhanlı belediyesi bu süreçte hep bu haldeydi. Başkan sürekli dışarıda yanında bi sürü kalabalık güya vatandaşı salgından koruyacak 3-5 ekmek dağıtmakta olmuyor bu işler
akp&zeki 5 ay önce
Bu kaçıncı fiyasko, rezalet ve 'akp ye çalışma' ben sayamıyorum artık. plastiklerin olduğu atıkların toprağa gömülmesi, Logo da ki Saruhan Bey ile uğraşmak, daha başka da vardı ama şu anda hatırlayamadım. Belediye duruyo duruyo arada bir muhalefetin ayağına sıkıyor, resmen akp ye çalışıyor.
Ayşe Gül 5 ay önce
Her yaptığı show ak parti döneminde itiraz ettiği herşeyi yapıyor arazi ver satarak bu işler olmaz şeffaf belediyecilik dedi seçim kazandı bugüne kadar yaptığı aldığı satılan yerler 13 trilyon borçla devraldım dedi durdu bugüne kadar toplam kaç TL lik yer satışı yaptı borç ne kadar personel sayısı kaçtı şimdi kaç oldu belediye ye para yatırmaya gittim belediye personelden geçilmiyor Saruhanlı belediye spor a kaç topçu transfer ettin ne kadar para harcandı bu paralar nasıl ve nereden karşılandı vatandaş olarak merak ediyoruz sürekli yer satış ilanı görüyoruz nereye kadar böyle devam edecek şeffaflık şeffaflık şeffaflık
Vatandaş 5 ay önce
Deveye sormuşlar neren eğri, Devede demiş nerem doğru ki. Sivri sinek saz misali. Olmuyor Olmuyor.
Yurttaş 5 ay önce
kurda sormuşlar ensen kalın niye kurt her işimi kendim yapıyorum kendi yağımla kavruluyorum ondan diye cevap vermiş cengo muslukları chpli belediyelere kapatadursun chpli 4 başkan da aslanlar gibi çalışıyor öyle bülent kar gibi hüseyin tanrıverdi gibi orkun şıktaşlı gibi kıytırık rakipler de olmayacak özgür özel zaten iki kere kaybettiği cengizin karşısına 3.kez çıkmaz 2024'te artık erdinç yavaşlı mı besim dutlulu mu ahmet öküzcüoğlu mu zeki bilgin mi chp adayı olur bilinmez ama 2024'te manisada bir chpli başkanın kazanması çok uzak bir ihtimal değil zira büyükşehir ve 13 ilçe sınıfta kaldı zaten vaatlerini yerine getirecek zihniyet yok onlarda salgın onlara kılıf verdi ama chpli 4 belediyeye helal olsun tek başlarına neler başarıyorlar cengo hala chpli belediyelere hizmet etmesin 4 ilçe belediyesini iğdişlemez bu durum aksine dahada güçlendirir acıyı bal eyler
Ali 5 ay önce
Başkanın işi gücü reklam, bir belediye başkanı bu şekilde vatandaşa su dağıtır mı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
az bulutlu