ARAZİLERİN SATIŞA ÇIKARILDIĞI İDDİASINA BELEDİYE BAŞKANINDAN YANIT

banner297

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, belediyenin Büyükbelen'deki arazilerini satışa çıkardığı yönündeki asılsız iddialara Büyükbelen'den cevap verdi. Başkan Bilgin, “Biz Büyükbelen'in onay vermediği hiçbir işi yapmayız." dedi.

Saruhanlı 29.01.2021, 14:44
ARAZİLERİN SATIŞA ÇIKARILDIĞI İDDİASINA BELEDİYE BAŞKANINDAN YANIT

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Büyükbelen Mahallesini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla görüştü. Daha sonra kapalı pazaryerine geçen Başkan Bilgin, son günlerde sosyal medya üzerinden kendisi hakkında bulunulan iddialara yanıt verdi.
Bilgin, şunları söyledi: "2016 yılında Büyükbelen halkının yapmış olduğu bir eylem vardı. Saruhanlı Belediyesinin Büyükbelen'deki bin 26 dönüm araziyi satacağını duyunca Büyükbelen halkı buna tepki göstermişti. Bende o dönemde CHP Manisa Büyükşehir Belediyesi meclis üyesiydim. O tarihte bin 26 dönüm arazinin satışını hep birlikte engellemiştik. 2016 yılında arazi satışına karşı olduklarını göstermek için Büyükbelen halkının asmış olduğu pankartı Facebook sayfasında paylaşarak, ‘Belende’ki arazi satışına karşı çıkan Zeki Bilgin, şimdi Belen'in arazilerini satıyor’ diye paylaşım yaptılar. Biz Büyükbelen'in onay vermediği hiçbir işi yapmayız. O zat dedi ki, ‘Ben Büyükbelen halkının yanındayım.’ Hani o arkadaşım nerede? Büyükbelen Muhtarımız, o zatı davet etmiş, ‘Cuma günü Belediye Başkanımız gelecek, eğer bizim yanımızdaysan sende gel’ demiş. Yüreği yetiyorsa ben Büyükbelen'deyim. Büyükbelen'in yanında olmaya devam edeceğiz. Bizler burada trap atış poligonundan arazi yollarının ıslahına kadar bir çok hizmeti hayata geçirdik. Diğer yatırımlarımızı da hayata geçireceğiz. Büyükbelen Mahallesi yerel seçimlerde Zeki Bilgin'i sandıktan birinci çıkardı. Benim Büyükbelen'e hizmet borcum var. Daima yanınızda ve emrinizde olacağım."

Yorumlar (1)
Ahmet Bülent 1 ay önce
İki yılda 200 parsel e yakın arazi yaklaşık 4000 dönüm yer satıldığı söyleniyor bu doğru mu ayrıca Belen de 400 dönüme yakın 6000 ağaç zeytin ağacının zeytinlerinin toplatıldığı dillendiriliyor Bu zeytinler 100 tonu geçer akıbeti nedir valla merak ettim. Sürekli farklı farklı söylemler duyuluyor nedir bunlar inanın kafamız karışıyor.
11
kapalı