MERSİN’DEN YOLA ÇIKTI MANİSA’DA MOLA VERDİ AMACIYSA TAKDİRE ŞAYAN..

banner297

Türkiye Hayvan Hakları Savunucusu 59 yaşındaki Semih İğdigül, sokak hayvanlarının barınma ve bakım sorunlarına dikkat çekmek için motosikletiyle başlattığı Türkiye turunda Manisa'nın Sarıgöl ilçesine geldi. Haziran ayında Erdemli'den motosikletiyle yola çıkan ve 5 bin kilometre yol katederek Sarıgöl'e gelen İğdigül, burada hayvan hakları konusunda seminer verdi.

Sarıgöl 09.11.2015, 23:20
MERSİN’DEN YOLA ÇIKTI MANİSA’DA MOLA VERDİ AMACIYSA TAKDİRE ŞAYAN.."Bir Damla Yaşam" adını verdiği motosikletiyle Mersin'in Erdemli ilçesinden 'Hayvan Hakları Savunucuğunda' farkındalık oluşturmak amaçlı çıktığı Türkiye turunda Akdeniz, Ege, Marmara ve İç Anadolu'daki birçok şehre ulaştığını kaydeden İğdigül, il ve ilçelerdeki sokak hayvanlarını inceleyerek, sokak hayvanları için yörenin belediye başkanları, ilçe müftülerini ziyaret ettiğini söyledi. Sokak hayvanları için barınak, barınma evleri, sokak ve caddelere su kaplarının konulmasını istediğini anlatan Semih İğdigül, "Hayvan haklarını savunmak, özellikle sokak hayvanlarının daha rahat ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için gönüllü olarak Türkiye’yi dolaşarak sokak hayvanlarının da yaşama hakları olduğunu savunuyorum. Gezdiğim yerlerde sokak hayvanlarının yaşam koşullarını görüyorum. Anında ilçe belediye başkanları, müftülerini, kurumları giderek sokak hayvanları için gerekli önlemlerin alınmasını istemekteyim. Bu işi gönüllü olarak yapıyorum." diyerek, 'Bir kap su, bir kap yemek' projesi altında sürdürdüğü Türkiye turuna devam edeceğini belirtti.

Sarıgöl Belediyesi Konferans Salonunda sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki ayrı oturumda 'Hayvan Hakları' konulu seminer veren Semih İğdigül seminer sonunda öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı. Seminere Sarıgöl Kaymakamı Selami Işık, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıç katılırken, seminerin sabah bölümünde ilkokul öğrencileri, öğleden sonraki bölümünde ise orta dereceli okul öğrencileri katılım gösterdi.DİZİLERDE ROL ALIYOR

Türkiye Hayvan Hakları Savunucu olan Semih İğdigül, bir çok TV dizisinde görev aldığını belirterek, Kurtlar Vadisi’nde Azerbaycan Uçbeyi Bahtiyar rolünde oynadığını, Suskunlar, Dila Hanım, Kuzey-Güney, İzmir Çetesi, Hanımın çiftliği, Leyla ile Mecnun, Yer Gök Aşk dizilerinde roller aldığını söyledi. İğdigül, "Ben sokak hayvanları için ömrümü ortaya koydum. Vatandaşların duyarlı olmalarını, yetkililerin sokak hayvanları bile olsa onların da bizler gibi bu dünyada yaşama hakları olduğunu hatırlamaları için ben Türkiye turuma devam edeceğim." dedi.

Yorumlar (0)
20
az bulutlu