MANİSA'DA CESEDİ BULUNMUŞTU! ÖLDÜRÜLME NEDENİ BELLİ OLDU

banner297

15 yıl önce oto alım satım işi yaparken ortadan kaybolan ve dosyası uzunca bir süre faili meçhul kaldıktan sonra geçen yıl iş arkadaşları tarafından öldürüldüğü belirlenen Orhan Karaoğlan cinayetiyle ilgili açılan davada tanık olarak dinlenen A.Y., Karaoğlan’ı arsa alım satım işi yüzünden M.S. isimli kişinin Serkan Oğuz’a öldürttüğünü söyledi.

Salihli 29.07.2021, 11:45
MANİSA'DA CESEDİ BULUNMUŞTU! ÖLDÜRÜLME NEDENİ BELLİ OLDU

İzmir’de oto alım satım işi ile uğraşan Orhan Karaoğlan (39), 15 yıl önce ortadan kayboldu. Denizli’de yaşayan ailesi kendisine ulaşamayınca, polise kayıp başvurusunda bulundu. Polisin her yerde aradığı Karaoğlan’ın izine ulaşılamayınca dosya rafa kaldırıldı. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde 2018 yılı başında kurulan özel ekip, kayıtlara kayıp şahıs olarak geçen Orhan Karaoğlan dosyasını raftan indirdi. Karaoğlan’ın o dönemde irtibatlı olduğu kişileri takip eden polis ekipleri, 40’ı aşkın kişinin ifadesine başvurdu. 2 yıl boyunca yapılan çalışmanın ardından Karaoğlan’ın, ortağı Serkan Oğuz (45), personelleri Mehmet Yüksel (48) ve Yakup Aldemir (44) tarafından, alacak verecek meselesi nedeniyle çıkan tartışma sonucu bir otomobilde emniyet kemeriyle boğulduğu, üzerine alkol dökülerek yakılan cesedinin de Manisa’nın Salihli ilçesindeki bir dere yatağına atıldığı tespit edildi. Oğuz’un başka bir suçtan dolayı cezaevinde olduğu belirlenirken, diğer şüphelilerden Mehmet Yüksel Denizli’de, Yakup Aldemir ise İzmir’de operasyonla gözaltına alındı.
Gözaltına alınan 3 şüpheli hakkında İzmir 6. Ağır Ceza Mahkemesinde, “Tasarlayarak öldürme” suçundan dava açıldı. Davanın son duruşmasında tutuklu sanıklardan Yakup Aldemir ve taraf avukatları salonda hazır bulunurken, diğer tutuklu sanıklar Serkan Oğuz ve Mehmet Yüksel ise SEGBİS (Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi) ile katıldı.
Ramazan isimli bir tefecinin yanında çalışırken sanıkları ve ölen Orhan Karaoğlan’ı tanıdığını söyleyen tanık A.Y., cezaevinde olduğu sırada Serkan Oğuz’un yan koğuşuna geldiğini ve eşyalarını yerleştirirken bir gazetenin dikkatini çektiğini ifade ederek, “Gazeteden Orhan’ın öldürüldüğünü öğrendim. Orhan’ın kaybolduğunu biliyordum ama öldürüldüğünü bilmiyordum. Didim’de veya başka bir yerde sahilde bir arsa varmış. Ben tefecinin yanında çalıştığım için Orhan yanıma geldi. ‘Arsayı ipotek verelim, tefeci bana para versin’ dedi. Serkan’ın, Orhan’ın ve benim ortak tanıdığımız M.S. ve T.S. adlı kişiler vardı. Orhan, M.S. ve T.S.’nin yanına gitmiş. Arsa mevzusunu açınca M.S. parasını verip Orhan’dan arsayı satın almış. Orhan, durumu düzelince arsayı M.S.’den geri almak istedi. Bu sebeple M.S. ile Orhan arasında sürtüşme çıktı. Orhan’ı M.S. ile Serkan tanıştırmıştı. Orhan ile M.S. arasında sürtüşme çıkınca Serkan, Orhan ile M.S. arasında kaldı. O sıralarda Orhan ortalıktan kayboldu. Ben Orhan’ın söz konusu arsa için öldüğünü düşünüyorum” dedi.

Yorumlar (0)