BioNTech'ten 5-11 yaş çocuklara aşı açıklaması

banner297

Pfizer ve BioNTech yaptıkları açıklamada, Covid-19 aşılarının 5 ila 11 yaş arası çocuklarda güçlü bağışıklık tepkisi oluşturduğunu duyurdu.

Sağlık 20.09.2021, 14:20
BioNTech'ten 5-11 yaş çocuklara aşı açıklaması

Pfizer ve BioNTech yaptıkları açıklamada, Covid-19 aşılarının 5 ila 11 yaş arası çocuklarda güçlü bir bağışıklık tepkisi oluşturduğunu söyledi.

Şirketler, Faz II ve III klinik denemelerinde, aşının 5 ila 11 yaşındaki çocuklarda, daha önce 16 ila 25 yaşındakilerde gözlemledikleriyle eşleşen bağışıklık tepkisi oluşturduğunu söyledi.

Pfizer CEO'su Albert Bourla, "Temmuz ayından bu yana, ABD'de pediatrik Covid-19 vakaları yaklaşık yüzde 240 arttı" derken, "Bu deneme sonuçları, 5 ila 11 yaş arası çocuklar için aşımızın onaylanması için güçlü bir temel sağlıyor ve bunları acilen FDA'ya ve diğer düzenleyicilere sunmayı planlıyoruz" diye konuştu. (NTV)

Yorumlar (1)
İnfluenza 1 ay önce
Onay, etkileşim, antikor oranları, yan etkiler, vs. araştırmaları uluslararası bağımsız sağlık kuruluşlarınca yapılması gerekir iken, aşıyı üreten firmanın kendi verileri kamuoyuna takdim ediliyor. En ciddi ve sansasyonsuz olması gereken sağlık alanında, global bir ahlak (etik) kirliliği ile karşı karşıyayız.
19
açık