banner278

Selçuk Özdağ: "İstanbul'da bir avuç sandığın 15 günde sayılamaması ayıp"

Eski AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, yaklaşık 2 haftadır bitmeyen oy sayımını eleştirdi. Özdağ, "Bütün bir Türkiye'nin sandıkları bir günde sayılırken, İstanbul'da bir avuç sandığın 15 günde sayılamaması demokrasimiz adına da Türkiye adına da bir ayıptır" dedi.

Selçuk Özdağ: "İstanbul'da bir avuç sandığın 15 günde sayılamaması ayıp"

banner302
İstanbul'da 31 Mart yerel seçimine ilişkin tartışma devam ederken bir tepki de eski AK Partili vekil Selçuk Özdağ'dan geldi.
Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Özdağ, şunları söyledi:"Yerel seçimlerin üzerinden iki hafta geçti ama hala İstanbul Belediye başkanı belli olmadı. Bütün bir Türkiye'nin sandıkları bir günde sayılırken, İstanbul'da bir avuç sandığın 15 günde sayılamaması demokrasimiz adına da Türkiye adına da bir ayıptır. Demokrasilerde gelmenin de gitmenin de yolu bellidir. Her parti seçimle gelir, seçimle gider. Hatta gitmeyi bilmek bazen gelmekten çok daha değerlidir. Demokratik olgunluk gelirken değil, giderken belli olur. Şu son 15 günde demokratik bir olgunluğun gösterildiğini söylemek mümkün değil."
Temiz siyasete dikkat çeken Özdağ, "Siyaset temiz yapılırsa gitmek hiç zor gelmez. Ama hukuk dışı yollara girilir, eldeki imkanlar eş dost için kullanılırsa gitmek zorlaşır. Ardında utanacak bir şeyler bırakmayanlar için gitmek kolaydır. Bu ülkede eğer siyasete bir saygınlık kazandırılacaksa siyasetçiler en yüksek makamları bile tereddütsüz bırakacak insanlar arasında seçilmelidir. Çünkü suça karışanlar için makam ve mevkilerini korumak aynı zamanda bir korunma biçimidir" ifadelerini kullandı.

'HALKINI ALDATAN BİR MEDYA HALKINA İHANET ETMİŞ OLUR'

Halkın farlı alternatifler üzerinde durduğuna dikkat çeken Özdağ, şöyle devam etti:"Bu seçim, partilerine oy veren bir çok seçmenin aslında mutlu olmadığını, uygun alternatifler gösterilmesi halinde rahatlıkla tercih değiştirebileceğini göstermiştir. Aslında demokrasimizin geleceği de siyasetin çeşitlenmesine, farklı düşünceleri baskılayan anlayışlardan kurtulmamıza bağlıdır. Sadece partiler değil, gazeteler, televizyonlar da çeşitlenmelidir. Halkını aldatan bir medya halkına ihanet etmiş olur. Vatandaşın farklı kaynaklardan haber alma hakkının kısıtlanması demokrasiden ve hukuk devletinden vazgeçmedir."

'İKTADAR HER ŞEYE RAĞMEN MUHALEFETE TEŞEKKÜR ETMELİ'

İktidarın her şeye rağmen muhalefete teşekkür etmesi gerektiğini dile getiren Özdağ, "Çok zor şartlarda bu ülkede hala demokrasinin var olduğunu gösterdikleri için iktidar her şeye rağmen muhalefete teşekkür etmeli. Seçimden hemen sonra bir Alman gazetesinin ‘Türkiye’de hala demokrasi varmış’ şeklindeki yayını muhalefetin demokrasinin varlığı/yokluğu için ne kadar önemli olduğunun göstergesidir. Türkiye biraz da demokratik görüntüsünü kaybettiği için bu ekonomik krizi yaşıyor. Otoriterleşen bir ülke döviz bulamaz, hukuk güvenliği olmayan bir ülkeye yabancı sermaye gelmez. Ekonominin düzelmesi yapılan hataları vatandaşın sırtına yüklemekle olmaz, önce Türkiye’nin demokratik bir hukuk devleti olduğunun gösterilmesi gerekir. Dünyada en yüksek faizle bile döviz bulamayışımızın arkasında son yıllarda yaratılan görüntü vardır. Partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Hepsi de aynı yasalara bağlı olarak kurulmuşlardır. Hepsinin amacı daha yaşanabilir, daha müreffeh bir Türkiye’dir. Partileri dost/ düşman diye sınıflandırmak, mensuplarını suçlamak uzun vadede milli bütünlüğümüzü tahrip etmekten başka işe yaramaz" diye konuştu.

'İSTANBUL'U NE PAHASINA OLURSA OLSUN ALALIMIN MALİYETİ KAYBETMENİN MALİYETİNDEN YÜKSEK OLABİLİR'

Türkiye’nin bir kriz yaşadığını ifade eden Özdağ, "Neredeyse artık rutin hale gelen ekonomik paketlerden de anlaşılacağı üzere Türkiye giderek derinleşen bir kriz yaşıyor. Önlenemeyen krizler çoğunlukla siyasi krize dönüşür. Sefaletin ezdiği bir halkın öfkesi karşısında hiç kimse duramaz. Onun için her yükü vatandaşa yüklemek çıkar yol değildir. Bu yükün toplum tarafından çekilebilir olması yönetenlerin de aynı yükü paylaşmalarına bağlıdır" dedi.Özdağ, "İktidarlar bilerek, isteyerek yanlış yapmazlar. Ancak frenlenemeyen hırslar, ideolojik ayrımcılık, nepotizm, mal mülk sevgisi isteyerek yapılan yanlışlardan daha kötü sonuçlar doğurabilir. Kendisi için siyaset yapanların ülkeye bıraktıkları en kötü hediye budur. Çok geç olmadan Türkiye bu seçim atmosferinden kurtulmalıdır. Mahkeme kadıya mülk değildir. İstanbul'u ne pahasına olursa olsun alalımın maliyeti İstanbul’u kaybetmenin maliyetinden yüksek olabilir. Hukukun işi hukuka bırakılarak gecikmeden Türkiye’nin gerçek gündemine dönülmelidir” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
manisalı - 1 hafta önce
taklaçı seni
Misafir Avatar
Manisalı - 1 hafta önce @manisalı
muradiyeli, 3 dönem en militarize akplilerden olan özdağ, büyükşehir adayı olamayınca mı doğruyu görmüş!? 'Her dönemin adamı' olmakla 'Her dönem adam olmayı' karıştırma.
Misafir Avatar
Muradiyeli - 1 hafta önce @manisalı
Doğru Söyleyince Taklacı işinize gelmiyor
Avatar
Karaköylü - 1 hafta önce
Doğru söze ne hacet
Avatar
Mafya Hüseyin - 1 hafta önce
acaba cumhur ittifakının adayı cengiz ergün değil de sen olsaydın ve kazansaydın yine bunları söyleyebilecek miydin demek bir yerlere göz kırpıyorsun çıkarcı seni
Avatar
Halkın Sözcüsü - 1 hafta önce
inceden inceden yeni yerlere mi yolculuk ediyorsun selçuk efendi hadi gene iyisin davutoğlu abin parti kuracak sen de al soluğu orada
Avatar
doğrucu Davud - 1 hafta önce
boş yapma selçuk özdağ.
Avatar
fatih - 1 hafta önce
zaten davutoğlu parti kuracak önceki gün ankaradaydı belki sen de oradaydın belki sen de ahmet davutoğlunun partisine katılıp 2024'te aday olma hesapları yapıyorsun millet yer mi bu lafları
Avatar
vakur - 1 hafta önce
Eski Ak parti diye cümle kurulmaz. "Ak parti Manisa ESKİ Milletvekili" olacak...
Avatar
misafir - 1 hafta önce
Sn Özdağ o zaman kendinden başla önce,neden hala siyaseti bırakamadınız,gittiniz niye hala konuşuyorsunuz.Birilerine şirinlik yapacağım diye ,Bu fırıldaklık niye yakıştıramadım.Türkiye de malesef siyasiler,siyaseti ölünceye kadar sanıyor yazık çok yazık.