MHP'den Eryılmaz'a sert cevap

banner297

Manisa İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın açıklamasına cevap veren MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, “Manisa Milletvekilimiz ve MHP Grup Başkanvekilimiz Sayın Erkan Akçay sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, İP ile HDP arasındaki işbirliğini eleştirmiş, bu işbirliğine somut örnekleriyle ortaya koymuştur.  İP’li Hasan Eryılmaz, MHP Grup Başkanvekilimiz Sayın Erkan Akçay’ın İP ile HDP arasındaki işbirliğine yönelik açıklamasına cevap vermek bir yana pkk destekçisi TTB başkanına sahip çıkmıştır” dedi. 

Politika 19.01.2022, 13:30
MHP'den Eryılmaz'a sert cevap

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'ın İYİ Parti'ye yönelik ithamlarına ilişkin bir açıklama yapmıştı. İYİ Partili Eryılmaz açıklamasında, "Sözde 'çözüm' dedikleri ihanet süreciyle PKK'lı vatan haini teröristlerin şehirlerde yuvalaşmasını sağlayan, şehir merkezlerini hendek haline getiren, sokakları ve caddelerin cephanelik olarak kullanılmasına göz yuman, teröristleri davul zurnayla dağdan indirenler AK Parti'nin bizahiti yöneticileridir. İhanet sürecinde teröristler için çadır mahkemeleri kurulmuş, bu mahkemelerde yargılamalar yapılmış, eli kanlı teröristler salıverilmiştir. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay bunları unutmuş olacak ki, Türkiye'nin en büyük meslek odalarından biri olan Türk Tabipler Birliği Başkanı ile yapılan basın toplantısı üzerinden İYİ Parti'nin vatansever milletvekillerini asılsız suçlamalar ve karalayıcı bir üslupla hedef almıştır. MHP'li Akçay'a Türkiye'de yaşananları unutmaması ve İYİ Parti'nin adını bir daha ağzına almaması için kendisinin B12 vitamini kullanarak unutkanlığına son vermesini öneriyorum" ifadelerine yer vermişti.

MHP'DEN CEVAP

Manisa İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın açıklamasına cevap veren MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, tepkisini dle getirdi.

Öner açıklamasında şunları kaydetti:

"İP ve CHP milletvekillerinin HDP ve pkk destekçisi TTB başkanı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenlemesi tam bir zillet halidir. 

MHP Grup Başkanvekilimiz ve Manisa Milletvekilimiz Sayın Erkan Akçay, CHP ve İP milletvekillerinin, HDP ve İmralı Canisi Öcalan’a özgürlük isteyen, pkk terör örgütünün propagandası yapmaktan 2 yıl 6 ay hapis cezası alan pkk destekçisi TTB başkanı Şebnem Korur Fincancı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenlemesini eleştirerek bunun tam bir zillet hali olduğunu söylemiştir. 

MHP Grup Sayın Erkan Akçay, pkk terör örgütüne bakış açısından CHP ile HDP arasında bir fark olmadığını, İP başkanının pkk terör örgütünün siyasi kolu HDP ile ilgili olarak “HDP, meşru ve legal bir partidir.” diyerek HDP’yi meşrulaştırmaya çalıştığını ifade etmiştir.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, zillet ittifakının dümeninde HDP’nin olduğunu, HDP’nin her istediğini CHP ve İP’e yaptırdığını söylemiş, CHP, HDP ve İP arasındaki işbirliklerine örnekler vermiştir. 
Grup Başkanvekilimiz Sayın Erkan Akçay, HDP’nin güdümüne giren CHP ve İP’in, terör örgütü ve yandaşlarının kamu kurumlarına sızmasını önlemek amacıyla hazırlanan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu’na karşı çıkarak Mecliste birlikte ret oyu verdiklerini söylemiştir. 
CHP,  HDP ve İP Grup başkanvekillerinin bu Kanunun TBMM’deki görüşmeleri sırasında TBMM’de 30 dakikalık basın toplantısını kardeş payı yaparak 10’ar dakika halinde bölüşerek birlikte yaptıklarını” söylemiştir. 
HDP’nin dayatmasıyla CHP’nin Suriye ve Irak Tezkerelerine ret oyu kullandığını söyleyen MHP Grup Başkanvekilimiz Sayın Erkan Akçay, İP’in pkk terör örgütüyle mücadele için çıkarılan Suriye ve Irak Tezkerelerinin oylamasına üç-dört milletvekili ile katıldığını, oylamaya katılan bir İP milletvekilinin ret oyu kullandığını ifade etmiştir.

İP’li Hasan Eryılmaz, HDP ile İP arasındaki işbirliğine yönelik açıklamamıza cevap verememiştir.
MHP Grup Başkanvekilimiz Sayın Erkan Akçay HDP ile İP arasındaki işbirliğini somut örnekleriyle ortaya koymuştur . Manisa İP İl başkanı Hasan Eryılmaz, İP ile HDP arasındaki bu işbirliğine yönelik açıklamalara cevap verememiştir 

İP’li Hasan Eryılmaz, Grup Başkanvekilimiz Erkan Akçay’ın İP ile HDP arasındaki işbirliğine yönelik açıklamasına cevap vermek bir yana İmralı Canisi Öcalan’a özgürlük isteyen, pkk terör örgütünün propagandasını yaptığı için hapis cezası alan,  pkk terör örgütüne karşı yaptığı operasyonlar nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti’nin yargılanmasını isteyen, Ergenekon kumpasını destekleyen ve Türkiye’yi sözde ermeni soykırımı ile suçlayan pkk destekçisi TTB başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya sahip çıkmıştır. Hasan Eryılmaz, HDP ile İP arasındaki görüşmeleri ve işbirliğini savunmakta, HDP ile İP arasındaki işbirliği ve görüşmelere karşı çıkan Manisa’daki İP’li yöneticileri azarlamakta ve partiden dışlamaktadır. Bu zihniyete sahip olan İP’li Hasan Eryılmaz’ın pkk terör örgütün propagandasını yapmaktan hapis cezası alan pkk destekçisi TTB başkanına sahip çıkması bizi şaşırtmamıştır.

Kalbinde azıcık da olsa vatan sevgisi olan HDP ile işbirliği yapmaz.
Kalbinde azıcık da olsa vatanseverlik olan insan pkk terör örgütünün siyasi kolu HDP ile işbirliği yapmaz. Şehidimizin bacısına küfreden İP milletvekiline sahip çıkmaz. Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yapmaz. Türkiye’nin milli menfaatlerine muhalefet etmez. 

Hasan Eryılmaz’ın “cemaziyelevvel”ini unutmamak için B12 vitamini kullanmaya gerek yok. 
B12 vitamini kullanmaktan bahseden Küpeci Hasan Eryılmaz’a bir hatırlatmada bulunmak istiyorum: Manisalı hemşerilerimizin senin “cemaziyelevvel”ini hatırlaması için B12 vitamini kullanmasına gerek yok. Öyle bir geçmişe sahipsin ki unutulacak gibi değilsin. Ey Hasan Eryılmaz  (CJH) hastalığının tedavi yöntemleri kesin olmamakla beraber kendini bir doktora  göstermende fayda var.”

    


 

Yorumlar (2)
Vatandaş 4 ay önce
Bırak bu genel başkanının ağzına paralel laf kalabalığı şov cevapları. Ülke ne halde, tarım bitirilmiş, sanayi satılmış, araziler topraklar satılmış, her satılan evin 5/1 ini yabancılar alıyor, insanlar düğünde çeyrek altın takamıyor, akaryakıt gübre yağ un gibi temel ihtiyaçlara hergün zam geliyor, ateş pahası. Adalet yerle bir olmuş, sınav birincileri atanamayan bir ortamda torpil kayırma almış başını gitmiş. Kısaca ne ekonomi, ne ahlak, ne adalet, ne tarım, ne sanayi kalmış, yani milliyetçilik kalmayan ortamda laf milliyetçiliğine bu milletin artık karnı tok. VAllahi Billahi TAllahi 50 yıllık MHP liliğimi sayenizde bitiriyorum. Size verdiğim oylar haram zıkkım olsun. Terör yıllardır var ve terör ile ülkeye hiç bir şey olmaz, bu ülke teröre hiç bir zaman pabuç bırakacak bir ülke değildir, terör bu ülkeyi bugün yaşanan noktaya sokamazdı. Terör bu ülkeyi bitiremez ama ahlaki, ekonomik ve adaletteki çöküş bir ülkeyi bitirir. Aklınızı başınıza alın.
Reis cCc 4 ay önce
Sen kahvende otur anlamazsın bu işlerden çayını dağıt sen
22
parçalı bulutlu